RadziejowiceWażne!

Nowa strażnica dla OSP Kuklówka Zarzeczna

23 maja rozpoczęła się budowa nowej strażnicy dla OSP Kuklówka Zarzeczna. Budowa remizy nie byłaby możliwa, gdyby nie dotacja z Polskiego Ładu w wysokości 2 808 756 zł. Podczas wydarzenia odbyło się symboliczne „wkopanie pierwszej łopaty” i zakopanie „Kapsuły czasu”.

Koncepcja wybudowania budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklówce Zarzecznej powstała w roku 2019 dzięki staraniom Wójta Gminy Radziejowice, Urszuli Ciężkiej oraz Rady Gminy Radziejowice przy udziale druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklówce Zarzecznej. Głównym celem inwestycji jest zbudowanie nowego budynku strażnicy OSP w Kuklówce Zarzecznej, który będzie zawierał garaże na 4 samochody strażackie, pomieszczenia zaplecza strażnicy, szatnie, magazyny, a także salę spotkań. Ponadto na terenie strażnicy, zgodnie z projektem wybudowana zostanie droga wewnętrzna zakończona parkingiem i placem manewrowym.

To świetna wiadomość dla mieszkańców gminy Radziejowice. Dzięki rządowej dotacji prawie 3 mln zł ruszyła długo wyczekiwana budowa strażnicy OSP w Kuklówce Zarzecznej. Start budowy i wkopanie tzw. kapsuły czasu były dobrą okazją do rozmów ze strażakami i mieszkańcami gościnnej Kuklówki – mówił Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych i poseł PiS. – Dziękuję wójt gminy Radziejowice i radnym za wzorową współpracę w tym ważnym dla mieszkańców projekcie – dodał.

Przewidywany termin oddania obiektu zaplanowane jest na koniec 2023 roku. Planowany koszt inwestycji to 3 933 017,00 zł, z czego 2 808 755,93 zł to dofinansowanie w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład. Pozostała brakująca kwota została pokryta ze środków budżetu Gminy Radziejowice.

Back to top button
Skip to content