Kultura

Narodowe Czytanie 2022

Ballady i Romanse w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Rok 2022 uznano Rokiem Romantyzmu Polskiego z tej okazji Żyrardowskie Centrum Kultury we współpracy z Biblioteką Miejską zaprezentowało dzieło Świteź. Fragmenty tej ballady odczytał Prezydent Miasta Żyrardów – Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

  1. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania odbyła się w sobotę 3 września o godz.11:00 w Centrum Kultury w Żyrardowie. Więcej o tym wydarzeniu opowiada Dyrektor Centrum Kultury Żyrardów Robert Siniarski:
  • W Żyrardowskim Centrum Kultury już od kilku lat odbywają się spotkania w ramach Narodowego Czytania. Tego roku nie było inaczej, już kilka tygodni wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania do tego wydarzenia. Odbywaliśmy próby z udziałem Teatru Szafa Na Rozdrożu, które zakończyły się premierą przedstawienia wystawionego właśnie dziś na scenie Centrum Kultury Żyrardów. W związku z tym, że mamy rok Ballad i Romansów, we współpracy z Miejską iPowiatową Biblioteką Publiczną udało się nam zorganizować także wystawę pt. Zatopione Miasto na której oglądanie zapraszamy do dnia 20 września.

Fot. CK Żyrardów

Back to top button
Skip to content