Sport

Narciarski Dzień Dziecka dla dzieci z Żyrardowa

W Warszawie można jeździć na nartach przez cały rok! I to w pomieszczeniu!
Capital Ski to jedyne takie miejsce w Warszawie – dysponuje stokami narciarskimi pod dachem. I uwaga – nasi Czytelnicy mają szansę wygrać sesję narciarską dla swojego dziecka właśnie w tym ośrodku.

Całoroczny stok narciarski na 1 piętrze?

Tak, stok znajduje się w budynku SCS Aktywna Warszawa przy Górce Szczęśliwickiej, przy ul. Drawskiej 22. Ponieważ w ośrodku panuje pokojowa temperatura, nie potrzebujecie niewygodnego kombinezonu narciarskiego, wystarczą krótkie spodenki i T-shirt – niezależnie od pory roku. W ten sposób Capital Ski łamie stereotypy i narty zaczynają kojarzyć się także z szusowaniem wiosennym i letnim.

KAŻDY może jeździć na nartach lub snowboardzie!

Dwa stoki dywanowe Capital Ski (zwane też symulatorami narciarskimi lub trenażerami), to idealne miejsce zarówno dla początkujących (także dla tych, którzy nigdy nie mieli kontaktu z nartami czy snowboardem), jak i dla zaawansowanych. Z treningów narciarskich skorzystają i dzieci i dorośli. Bawią się świetnie, doskonalą technikę i spędzają aktywnie czas na treningu dostosowanym do stopnia zaawansowania. W ciągu 55-minutowej sesji na „niekończącym się” stoku niektórzy wykonują aż 900-1200 skrętów, co daje niezwykłe efekty potem na śniegu.

Na czym polega jazda na stoku dywanowym Capital Ski?

Każda sesja odbywa się ZAWSZE z INSTRUKTOREM narciarstwa lub snowboardu. Chętni zapisują się na trening wprowadzający (wystarczy zadzwonić pod numer 732 237 406), zapoznają się z zasadami, mają dobierany sprzęt i robią pierwsze „ślizgi”. Grupki są malutkie – do 4 dzieci lub do 3 dorosłych, więc instruktor ma cały czas kontakt z każdym uczestnikiem.
Pierwszych kilka minut to oswojenie z matą narciarską – mata porusza się do tyłu jak bieżnia, a instruktor reguluje jej prędkość i nachylenie zgodnie z możliwościami jeżdżących.
Wystarczy kilka chwil jazdy i obserwacji siebie na bieżąco w lustrze, by zauważyć postępy w nauce i doskonaleniu swojej jazdy. Instruktor na bieżąco koryguje błędy w postawie narciarskiej, w ruchach i ćwiczeniach, a kursant może od razu pracować nad techniką narciarską lub snowboardową. Upadki zdarzają się czasem, ale narciarz upada na miękki dywan, a po drugie – stok natychmiast jest zatrzymywany przez instruktora.

Dlaczego warto trenować na stoku pod dachem?

Dla początkujących taki stok to rewelacyjne rozwiązanie, bo może przyspieszyć ich postępy nawet 8-krotnie. Poznają reguły i uczą się kontrolować narty, by po 3-6 lekcjach (liczba zależy od ogólnej sprawności) na stokach pod dachem, bezpiecznie jeździć na śniegu bez „oślej łączki”. Takie osoby łatwo przechodzą na śnieg, bo znają już techniczne podstawy i mają większą pewność na deskach. Zaawansowani i średniozaawansowani traktują ten stok jako intensywne przygotowanie do sezonu – nie tylko techniczne, ale też wydolnościowe. Jeśli przychodzą na treningi regularnie, przez 2-3 miesiące przed wyjazdem w Alpy, (niektórzy zaczynają treningi już w sierpniu), ich wyniki znacznie się poprawiają, jeżdżą po śniegu wyraźnie lepiej i bezpieczniej, zmniejsza się ryzyko doznania przez nich kontuzji, często też omijają ich „kryzysy dnia trzeciego”, ponieważ są już doskonale wytrenowani i przygotowani na większy wysiłek na śniegu.

W Capital Ski kursant ma zapewnioną ciągłą jazdę (bez stania w kolejce do wyciągu) i miły doping po drugiej stronie lustra weneckiego, gdy bliscy motywują do dalszej pracy nad techniką.
Można też nagrać swój trening w celu wideoanalizy jazdy. Ponadto w Capital Ski nie trzeba mieć żadnego swojego sprzętu, bo cały sprzęt jest zapewniony. Oczywiście ten, kto preferuje własne buty narciarskie i kask (rowerowy), może w nich jeździć, jednak narty zawsze zapewnia organizator, ponieważ są specjalnie przystosowane do stoku dywanowego.

Co jeszcze możliwe jest w Capital Ski?

Sportowcom udostępniono oprócz strefy stoków narciarskich, jeszcze 2 strefy:
– Strefę Fitness – profesjonalnie wyposażoną siłownię do treningów indywidualnych lub z trenerem personalnym,

– Strefę Fizjoterapii, o której mówi się, że osiąga poziom olimpijski, ponieważ fizjoterapeuci pracują tam z naszymi polskimi medalistami, zwycięzcami zawodów i rekordzistami.

Dzieci mogą urządzić tu sobie urodziny, trenować w ramach Akademii Narciarstwa, a także spędzić aktywnie ferie lub wakacje. Mogą też razem z wychowawcą zorganizować wycieczkę klasową, gdzie narty połączone są z pobliską kolejką grawitacyjną, zjazdem na pontonach, warsztatami fotograficznymi i innymi atrakcjami. Dorośli korzystają z Capital Ski prywatnie lub w ramach firmowych spotkań integracyjnych, wydarzeń tematycznych, etc.

Czas na Narciarski Dzień Dziecka i konkurs dla Czytelników

Jeśli chcecie, by Wasze dziecko miało szansę jazdy na nartach pod dachem, ułóżcie hasło konkursowe z kolorowych lister w tym tekście, a następnie wyślijcie hasło smsem na numer 515 789 700. Pierwsze 6 osób z prawidłowym hasłem wygra bezpłatną sesję narciarską dla dziecka (wiek 5-16 lat), która odbędzie się 4 czerwca (sobota) o g. 14.00 w Capital Ski przy ul. Drawskiej 22 w Warszawie. Zapraszamy do konkursu, warto!

Partnerem tekstu i konkursu jest Capital Ski

Back to top button
Skip to content