EdukacjaŻyrardów

Nagroda Prezydenta Miasta Żyrardowa

15 grudnia w Resursa uczniowie żyrardowskich szkół spotkali się z Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Miasta Żyrardowa i Dyrektor Wydziału Edukacji Urszulą Wieczorkiewicz-Tkacz na oficjalnym przekazaniu Nagrody Prezydenta Żyrardowa za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021.

To duma nie tylko dla samych uczniów, ale również dla rodziców, nauczycieli i samego Prezydenta. Uczniowie żyrardowskich szkół spotkali się z Prezydentem Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim na oficjalnej uroczystości, podczas której zostały przekazane słowa uznania i pamiątkowe statuetki. 

– Gdzie mamy szukać wzorców jak nie właśnie u tych, którzy nagrody zdobywają. To poprzedzone jest samodyscypliną, nauką. Tu warto też dostrzec rodziców, którzy mają swój ogromny wkład w cały cykl edukacyjny swoich dzieci. Jestem dumny, że jako Prezydent Miasta, mogę dziś uścisnąć rękę tym najlepszym z najlepszych – mówił Lucjan Krzysztof Chrzanowski. 

Nagrodzeni zostali:

Kacper Misiak – SP nr 7

Jan Kluczek – SP nr 3

Veronika Polishchuk – SP nr 3

Jan Karol Bryksa – LO w Żyrardowie

Nagrody zostały przyznane nie tylko za wyniki w nauce, ale przede wszystkim na konkursach mazowieckich i ogólnopolskich. Nasi uczniowie okazali się doskonałymi matematykami, historykami, informatykami, a także poliglotami ze szczególnym uwielbieniem dla języka rosyjskiego. 

Back to top button
Skip to content