MszczonówSport

Mszczonowskich “Złotek” nie powstrzymają żadne przeciwności

Wszyscy, bez względu na poglądy, mają już chyba dość ograniczeń, które towarzyszą nam od wiosny minionego roku. Wśród wielu ich konsekwencji jest z pewnością i ta polegająca na niweczeniu naszych planów. Nie dotyczy to jednak mszczonowskich „Złotek” ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Fresh”, które nie poddają się i z sukcesami weszły w nowy sezon.

Pod koniec września lokalne cheerleaderki zawitały do Łochowa na zawody Pucharu Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleaderingu. Niewielkie miasto, położone na Mazowszu w powiecie węgrowskim, od lat jest uważane za stolicę rodzimego tańca sportowego. Podczas zmagań w Łochowie zaprezentowały się zespół Freestyle pom oraz duety. Dziewczętom udało się uzyskać dwa brązowe medale, które dla Mszczonowa wywalczyły grupa Fresh oraz duet Gabriela Owczarek i Amelia Owczarek.

W dniach 6-7 listopada dziewczęta wraz z instruktorkami i rodzicami uczestniczyły w II Mistrzostwach Małopolski Cheerleaders w Luborzycy. W sobotnich zmaganiach SKF Fresh reprezentował duet z grupy Mini fresh, czyli Natalia Chilińska i Weronika Muszyńska. Dziewczęta podczas swojego premierowego występu zdobyły II miejsce w duetach amatorskich. Weronika podjęła się wyzwania w indywidualnym konkursie na najdłużej wystanego skorpiona i po czasie ponad 2,5 min również zajęła drugi stopień podium.

W niedzielnych zmaganiach rywalizowano w trzech kategoriach: solówek, duetów oraz zespołów profesjonalnych. W każdym z nich dziewczęta zajęły wysokie miejsca, także te na podium! Dokładne wyniki, osiągnięte przez „Złotka” prezentowały się następująco:

Kategoria Solo:

  1. Solo jazz senior – Amelia Draniak II miejsce
  2. Solo freestyle pom senior – Katarzyna Hanszke I miejsce

Duety:

  1. Duet jazz senior – Gabrysia i Amelia Owczarek – II miejsce
  2. Duet freestyle pom junior młodszy – Antonina Banasiewicz I Zuzanna Chuchra – V miejsce
  3. Duet freestyle pom junior młodszy – Hanna Hanszke I Weronika Bajko VIII miejsce

Zespoły:

  1. Fresh jazz senior – II miejsce
  2. Fresh Junior freestyle pom junior młodszy – IV miejsce
  3. Fresh freestyle pom senior – II miejsce

Działalność SKR Fresh to, oczywiście, nie tylko zawody sportowe. Droga do nich prowadzi przez systematyczne treningi oraz rozwój Stowarzyszenia i młodych tancerek. W tym pomóc ma im dobiegająca powoli końca realizacja zadania w ramach Programu KLUB 2021. Z otrzymanych przez Stowarzyszenie pieniędzy korzysta w tym roku grupa Fresh, która dzięki nim uczęszcza na zajęcia taneczne i akrobatyki. W ramach działania SKF wzbogaciła się również o ścieżkę gimnastyczną, komplet hantli oraz strojów tanecznych dla zespołu.

Ostatnie sukcesy cheerleaderek z SKF Fresh są tym cenniejsze, że, jak wszystkim sportowcom, plany treningowe i konkursowe od półtora roku krzyżuje im pandemia. Mszczonowskie „Złotka” powróciły jednak do wspólnych ćwiczeń najszybciej, jak to było możliwe. Niestety, inne przeciwności są trudniejsze do zwalczenia. W przypadku cheerleadingu brak choćby jednej z członkiń grupy znacząco utrudnia zaprezentowanie ćwiczonego przez wiele miesięcy układu tanecznego. W tańcu sportowym każda z dziewcząt jest równie ważna i to kolejna zaleta tej dyscypliny aktywności. Tym bardziej na uznanie zasługują więc sukcesy osiągane przez dziewczęta w ostatnich miesiącach. Mszczonowskie „Złotka” nawet jesienią świecą letnim, słonecznym blaskiem!

Informacja prasowa GCI w Mszczonowie

Foto: SKF Fresh

 

Back to top button
Skip to content