Ważne!Wiskitki

Mikołajki z Gwiazdami w Wiskitkach

Mimo minusowych temperatur, 5 grudnia Płac Wolności w Wiskitkach rozgrzany był ciepłą, rodzinną atmosferą. Na najmłodszych czekał Św. Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnicami obdarowywał dzieci słodkościami i drobnymi upominkami. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich.

To był wyjątkowy czas, nie tylko dlatego, że Mikołajki nieoficjalnie rozpoczynają magiczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Klimatyczne dekoracje rozświetliły Plac Wolności w Wiskitkach milionem lampek, które mieszkańców przeniosły do miasteczka św. Mikołaja.

Nieskromnie powiem, że trochę liczyłem na takie przyjęcie ze strony mieszkańców, bo w końcu po to robi się takie wydarzenia. Mamy moc atrakcji – koncert kolęd z orkiestrą strażacką, uroczyste odpalenie choinki, szukanie św. Mikołaja – wyliczał Burmistrz Wiskitek Rafał Mitura.

W tym roku w tę zaszczytną rolę wcielił się Przemysław Saleta, który cieszył się tak dużym powodzeniem wśród mieszkańców Gminy, że do końca wydarzenia dzielnie siedział w saniach, pozując do pamiątkowego zdjęcia z dziećmi.

Nad przebiegiem imprezy czuwał Jarosław Kret, który informował zgromadzonych o kolejnych planowanych punktach wydarzenia i równie chętnie jak Mikołaj, uśmiechał się w blasku fleszy z mieszkańcami Wiskitek i okolicznych miejscowości.

Myślicie, że Przemek Saleta i Jarosław Kret to gwiazdy, które rozbłysły w Mikołajki w Wiskitkach? Nic bardziej mylnego! Prawdziwy popis dały jak zawsze, niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich, które prześcigały się w zdrowej konkurencji w najlepszych przepisach na rozgrzewające herbaty, gorące czekolady, a nawet bezalkoholowe grzane wino! Były też pyszne przekąski jak pizza prosto z pieca i wata cukrowa.

Podczas gdy dorośli stali w kolejce po frykasy, dzieci radośnie biegały wokół choinki lub brały udział w animacjach przygotowanych przez pomocnice Mikołaja. Były zabawy z chustą, radosne pląsy i mnóstwo dziecięcego śmiechu. Oczywiście nie mogło też zabraknąć drobnych upominków, o które zadbało Miasto i Gmina Wiskitki oraz firma EMKA S.A.

Back to top button
Skip to content