Ważne!Żyrardów

Mieszkańcy podzielili się opłatkiem

19 grudnia mieszkańcy Żyrardowa spotkali się w Muzeum Lniarstwa z Prezydentem Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim i miejskimi radnymi podczas Miejskiej Wigilii. To tradycyjne spotkanie w tym roku odbyło się w reżimie sanitarnym, co uniemożliwiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i przygotowanymi potrawami. Jednak mimo tych przeciwności Miejska Wigilia była czasem magicznym z ciepłymi życzeniami płynącymi z wszystkich stron.

Tradycyjna Wigilia w Żyrardowie odbyła się 19 grudnia w murach Muzeum Lniarstwa. Był to czas ciepłych życzeń, które ze sceny wygłosili Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Miasta Żyrardowa, Ryszard Mirgos Przewodniczący Rady Miasta i proboszcz kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia ks. Adam Bednarczyk.

– Tę Wigilię świętujemy w nieco inny sposób. Nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego spotkania przy wspólnym stole z białym obrusem i tradycyjnymi potrawami. Mimo wszystko przekazujemy mieszkańcom życzenia świąteczne z przygotowanymi tradycyjnymi potrawami świątecznymi – mówił Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Życzę wszystkim mieszkańcom Żyrardowa, żebyśmy stawali się lepsi, serdeczni dla drugiego człowieka, bo Miasto to jedna wielka rodzina, a w rodzinie musimy dbać o siebie. Aby w tym czasie Świąt nikt z nas nie był sam – życzył Prezydent.

Mimo obostrzeń wynikających z reżimu sanitarnego, mieszkańcy Żyrardowa otrzymali paczki z potrawami Wigilijnymi i tradycyjny opłatek. Bożonarodzeniowy program artystyczny przygotowali artyści z Centrum Kultury w Żyrardowie. Po Miejskiej Wigilii Ania Michałowska Trio wprowadziła gości Resursy w cudowny nastrój Świąt Bożego Narodzenia znanymi wszystkim kolędami i piosenkami świątecznymi w wersji swing.

Back to top button
Skip to content