Artykuły partnerów

Mata Rehabilitacyjna MagneSilver chroni przed jesienią

Jesienno-zimową porą wydłużają się znacznie kolejki do lekarzy. Więcej pracy mają także specjaliści, ponieważ nasilają się objawy niektórych chorób przewlekłych. Bardziej dotkliwe stają się bóle stawowe. Ujawnia się reumatoidalne zapalenie stawów, którego objawy to: poranne bóle stawów lub ich sztywność, ale także uczucie zmęczenia, bóle mięśni, a nawet niewielki ubytek masy ciała.

W czasie chłodów potęgują się również choroby skóry, wywołane m.in. przez ciepłą alergizującą odzież, ogrzewanie pomieszczeń, a w wyniku czego – wysuszenie powietrza. Ponadto liczne choroby związane z przeziębieniami i powikłaniami po nich bywają leczone antybiotykami.

A antybiotykoterapia – jak wiadomo – mocno osłabia organizm. Pomaga, ale i szkodzi. Narażeni na zwiększone dolegliwości, nierozgrzani, bez pięknej aury za oknem często też wpadamy w stany depresyjne, a przynajmniej odnotowujemy spadek optymizmu. Wydawałoby się, że mamy przed sobą typowe

błędne koło. Jedne dolegliwości przyciągają inne. Lekarze przepisują lekarstwa, które czasem trzeba brać całe życie, jak w przypadku nadciśnienia. Zwiększamy dawki, a choroba nie ustępuje. Co robić? Otóż, warto szukać  alternatywnych rozwiązań!

W czasie jesienno-zimowym najlepszym rozwiązaniem bywa nie rezygnowanie z aktywności fizycznej. Warto chociaż trochę spacerować na świeżym powietrzu i stosować terapię domową poprzez konkretne ćwiczenia oraz stymulację polem magnetycznym. Nasze zmagania z deszczem, chłodem i ślizgawicą zdecydowanie wspiera pole magnetyczne i jego zbawienne działanie. Stosując matę Rehabilitacyjną MagneSilver podczas ćwiczeń odczuwamy wzmożone efekty, a to poprawia nastrój. Dodaje nam energii, jak symbolicznych skrzydeł.

W celu przyśpieszenia leczenia i poprawy samopoczucia zaleca się wykonywanie serii ćwiczeń na macie rehabilitacyjnej MagneSilver. Terapia magnetyczna wspomaga rozciąganie mięśni i relaksacje tkanek, dlatego też ćwiczenia wykonywane na macie zwiększają ich efektywność. Dodatkowo, ćwiczenia na macie pozytywnie wpływają na zwiększenie ruchliwości stawów oraz ulepszają krążenie krwi.

Dlaczego możemy ćwiczyć tyle samo, co przy zwykłej aktywności na kocyku, a odnosić zdecydowanie lepsze rezultaty? Pole magnetyczne pozytywnie wpływa bowiem na wzrost procesów oddychania komórkowego. Rozszerza naczynia krwionośne. Pobudza angiogenezę, czyli stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co pozytywnie wpływa na proces gojenia się ran oraz na proces regeneracji tkanek. Zastosowanie wkładek magnetycznych wpływa tonizująco i stymulująco na funkcje organizmu człowieka. Wspomaga działania przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Jak czytamy w instrukcji, mata emituje stałe pola magnetyczne o indukcji magnetycznej na powierzchni magnesu wynoszącej 2 200 gaus, dlatego terapię należy rozpoczynać stopniowo. W początkowej fazie, nie należy stosować maty rehabilitacyjnej dłużej niż 3 godziny na dobę. Następnie, obserwując reakcję swojego organizmu, stopniowo zwiększać czas przebywania na macie rehabilitacyjnej. Z wykorzystaniem maty MagneSilver możemy także po pobycie w szpitalu, czy sanatorium kontynuować leczenie w domu. Stawiając na tego typu rehabilitację alternatywną zyskujemy znaczące efekty, a docelowo eliminujemy dolegliwości.

Zdrowie jest więc naszym wyborem.

 

Back to top button
Skip to content