Ważne!Żyrardów

Mamy nowego prezesa szpitala!

Od września Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego ma nowego prezesa. Choć po tak krótkim czasie ciężko mówić o efektach pracy prezesa w żyrardowskim szpitalu, entuzjazm i zapał do pracy już teraz stały się wizytówką Marcina Pluty.

Marcin Pluta z pewnością nie jest człowiekiem z przypadku, bo swoja przygodę ze szpitalnictwem rozpoczął od szpitala w Brzezinach, który dziś jest jednym z wiodących szpitali specjalistycznych w województwie łódzkim. Nowy prezes zarządzał również placówką w Łowiczu, która dzięki jego decyzjom odzyskała stabilność finansową. Marcin Pluta ma również doświadczenie w samorządach, gdzie pełnił różne funkcje i jednostkach podległych.

Sądzę, że sytuację żyrardowskiego szpitala znam dobrze, choćby ze względu na fakt, że mogłem ją poznać z poziomu członka Rady Nadzorczej. To, co mnie cieszy, to fakt, że wynagrodzenia dla lekarzy są na wysokim poziomie. To z kolei pozwala mi planować nawiązywanie współpracy z lokalnymi lekarzami. Chciałbym, żeby Ci, którzy zaczynali tu swoją ścieżkę zawodową, po prostu tu wrócili. Wiem, że to trudne, ale sądzę, że podstawą budowania żyrardowskiej kadry medycznej są lekarze z ziemi żyrardowskiej. Wiem jednak, że to nie tylko będzie dobre dla żyrardowskiego szpitala, ale może być tez opłacalne dla lekarzy. Już teraz mogę zdradzić, że lada chwila dojdzie do serii spotkań z tymi lekarzami, którzy otrzymają ode mnie oferty współpracy – mówi Marcin Pluta.

Ambitne plany na ożywienie żyrardowskiego szpitala nie są prezesowi obce, a wręcz napędzają go do działań, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Jeśli ktoś wczyta się wnikliwie w moje doświadczenia zawodowe, pewnie zauważy, że podejmuję się głównie wyzwań, które nie są najłatwiejsze. Cieszę się jednak, że mogę liczyć na Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Powiatu Żyrardowskiego, który widzę, że również o ten szpital walczy, szczególnie w zakresie nowych inwestycji – mówił Prezes CZMZ, Marcin Pluta.

Back to top button
Skip to content