Ważne!Żyrardów

Mamy nowe przedszkole!

Od dziesięcioletni w Żyrardowie nie było nowego przedszkola. Aż do teraz! 1 września przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 6 im. Krasnala Hałabały przeniosły się do nowego budynku przy ul. ks. Stanisława Brzóski, na który wszyscy mieszkańcy czekali długie lata. Nowoczesne wnętrza przyjęły dodatkowo siedemdziesięcioro dzieci, które zasilą szeregi miejskich przedszkolaków.

10 mln zł kosztowała Miasto budowa nowego przedszkola przy ul. ks. Stanisława Brzóski. Co istotne były to pieniądze pochodzące bezpośrednio z budżetu miasta. I choć nie pozyskano na ten cel dofinansowań, zapotrzebowanie na nowy budynek dla najmłodszych mieszkańców było tak ogromne, że włodarze miasta zdecydowali się na poniesienie tych kosztów. Dziś wiemy, że ta inwestycja opłaciła się setkami uśmiechów i okrzyków zachwytu.

Dla mnie to ogromny powód do dumy, że oświata żyrardowska wzbogaciła się o nowy, bardzo nowoczesny budynek.  Od ponad 20 lat na terenie Żyrardowa nie wybudowano nowego przedszkola. Wiem, że próby takiego zadania podejmowali moi poprzednicy w zakresie rozbudowy i remontu przedszkola przy ul. Leszno – tłumaczył Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Dotychczasowy budynek Miejskiego Przedszkola nr 6 im. Krasnala powstał w latach 70. minionego wieku i swoje lata świetności już dawno ma za sobą. Dwa podobne obiekty (przy ul. Parkingowej i Nietrzebki) ciągle wykorzystywane są na potrzeby Miejskiego Przedszkola nr 2 i 8.

Trwają zaawansowane prace nad rozwiązaniem problemu przedszkoli w północnej dzielnicy mieszkaniowej. Wiemy, że tam potrzebne jest przedszkole, które zastąpi te dwie placówki – dodaje prezydent.

Ciesząc się jednak dopiero co otwartą inwestycją, władzom miasta udało się pozyskać dofinansowanie z funduszy europejskich w wysokości 490 tys. zł na wyposażenie przedszkola, podniesienie kwalifikacji nauczycieli i zabezpieczeniem środków na przyszłe wynagrodzenia kadry.

Back to top button
Skip to content