SportŻyrardów

Mamy mistrzynię Polski Młodziczek

Najlepsi pięściarze młodego pokolenia skrzyżowali rękawice w Jedwabnie. Kibice obejrzeli 20 starć. Był to świetny start zawodników z Żyrardowa. Mistrzostwo Polski wywalczyła Julka Lubarska. Z brązowym medalem Mistrzostw Polski Młodzików wrócił Olivier Tartanus.

Zawodnicy od początku tego roku prezentowali świetną formę. Już w Grudziądzu na eliminacjach do Mistrzostw Europy wywalczyli złote medale. Na początku czerwca zdobyli złote medale na Mistrzostwach Mazowsza (kategoria do 14 lat). Cieszę się, że również na Mistrzostwach Polski pokazali się z najlepszej strony. Wydaje mi się, że tych sukcesów by nie było, gdyby ten sport nie dawał nam tyle radości. Nam to znaczy zawodnikom i mi jako trenerowi– mówił Marek Kowalczyk, trener Klubu Rocky Żyrardów.

W Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików wystartowało 200 zawodników. To ogromna duma, że wśród najlepszych kolejny raz znaleźli się żyrardowscy zawodnicy.