Sport

Małgorzata Rdest Ambasadorką Fundacji Motoryzacja Dzieciom

W dniu 05.02.2022 roku podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia działalności firmy EMKA S.A. oficjalnie została potwierdzona także współpraca żyrardowskiego przedsiębiorstwa z Fundacją Motoryzacja Dzieciom. Fundacja otrzyma od firmy wsparcie, niezbędne do realizacji swoich celów statutowych, a Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – Małgorzata Rdest – została Ambasadorką Fundacji.

“Motorsport, którego jestem częścią, to dla wielu kobiet nadal nisza. Sytuacja rzecz jasna zmienia się i dzięki W Series czy też programowi FIA Girls on Track coraz częściej można spotkać nie tylko kobiety, które się ścigają, ale także inżynierki, dyrektorki zespołów, kobietę-mechanika czy też piastującą inne stanowisko, jeszcze do niedawna uznawane za typowo męskie. Jako Ambasadorka Fundacji Motoryzacja Dzieciom chciałabym – oprócz wywoływania uśmiechu na ustach tych małych bohaterów – równocześnie nieść wiarę w to, że słowo motoryzacja nie bez powodu jest rodzaju żeńskiego. Jestem przekonana, że w sercu niejednej dziewczynki, oglądającej szybkie samochody rodzi się ciche pragnienie, by zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym lub podjąć inną pracę związaną z motoryzacją i motorsportem. Moim celem jest pokazać im na żywym, osobistym przykładzie, że w tej kwestii niemożliwe nie istnieje” – podkreśla Małgorzata Rdest, startująca m.in. w wyścigowym pucharze Alpine Elf Europa Cup.

Fundacja Motoryzacja Dzieciom działa w Polsce od 2010 roku, pierwotnie jako Stowarzyszenie Motocykliści Dzieciom. Zebrani wokół niej pasjonaci skupiają się przede wszystkim na niesieniu radości tym dzieciom, które tego najbardziej potrzebują. Z tego powodu sztandarowymi działaniami Fundacji stały się eventy motoryzacyjne organizowane dla dzieci z domów dziecka, ciężko chorych – na przykład w placówkach onkologicznych – oraz niepełnosprawnych. Podczas wydarzeń maluchy mogą załapać pasję do motoryzacji, obejrzeć z bliska pojazdy, które przyjechały specjalnie dla nich, nierzadko także poznać specjalnego gościa. Wśród tych ostatnich nie brakuje motocyklistów, ratowników medycznych, a także kierowców różnorodnych aut: zabytkowych, sportowych, terenowych i rajdowych, a także wyścigowych.

Informacja prasowa EMKA S.A.

Back to top button
Skip to content