WydarzeniaŻyrardów

Majówka w Żyrardowie

Na ten weekend czekają wszyscy. Majówka to doskonały czas na propagowanie postaw patriotycznych, ale też rozpoczęcie miejskich imprez plenerowych. To właśnie dzięki nim długi majowy weekend w Żyrardowie jest okazją do wytchnienia, refleksji i zabawy na świeżym powietrzu.

Majowy weekend w Żyrardowie rozpoczął cykl Potańcówek w Parku Seniora. To wydarzenie, które pokazuje, że miłość do tańca nie zna wieku. Seniorzy jak zawsze nie zawiedli i tłumnie stawili się na zaproszenie prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Tego dnia w Parku Seniora zagrał zespół Retro Cantare, Esox i Bogdan Szymańczak.

2 maja punktualnie o godzinie 20:00 ratusz, Resursa i Centrum Kultury przybrały barwy narodowe. Był to symbol upamiętniający Święto Flagi. Również tego dnia w Urzędzie Miasta rozdawano flagi Polski.

Główne obchody żyrardowskiej majówki przypadły na Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie na Placu Jana Pawła II odbył się uroczysty apel z udziałem 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Na zaproszenie Prezydenta Żyrardowa w Miejskich Obchodach udział wzięli przedstawiciele władz powiat żyrardowskiego na czele z Krzysztofem Dziwiszem, starostą powiatu żyrardowskiego, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy instytucji publicznych, poczty sztandarowe i kombatanci. Mieszkańcom wręczono flagi Polski i kotyliony, co podkreślało patriotyczny charakter uroczystości.

– Bądźmy dumni z naszej przynależności narodowej i z odwagą, i godnością wyrażajmy naszą polską tożsamość. Akcentujmy przywiązanie do symboli narodowych. Bądźmy jednak patriotami, a nie nacjonalistami – powiedział w swoim przemówieniu Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

Po uroczystościach na Placu Jana Pawła II odbyła się uroczysta msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Również 3 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyrardowie, odbył się piknik patriotyczny, podczas którego można było spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, lepieniu z gliny i przebrać się w strój rycerski. Jednak to, co zrobiło na gościach największe wrażenie to pyszne podpłomyki, które każdy mógł przygotować samodzielnie. Na koniec dnia mieszkańcy zostali zaproszeni na koncert zespołu Jacka Stokłosy.

Back to top button
Skip to content