EdukacjaŻyrardów

Kroczyli w polonezie, skakali w belgijce

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Żyrardowie wyjątkowo pożegnali się z murami swojej szkoły. Tradycyjnie na boisku szkoły zaprezentowano poloneza, który na wszystkich zebranych zrobi ogromne wrażenie, a wśród zebranych rodziców nie obyło się bez chwil wzruszeń. Jednak największym zaskoczeniem okazała się belgijka, którą uczniowie odtańczyli z dużym zapałem i energią.

To, że tradycyjny polonez jest popisowym tańcem na różnych etapach zakończenia edukacji, wiemy nie od dziś. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Żyrardowie również zaprezentowali się w dostojnym polonezie. Jednak to, co wyróżnia to pożegnanie od pozostałych to skoczna belgijka, która była niespodzianką dla zebranych gości. Wymagający kondycji i mnóstwa energii taniec zebrał gromkie brawa. Uczniowie z pewnością tę część uroczystości mogli uznać za rozgrzewkę do hucznej zabawy podczas balu ósmoklasisty.

W uroczystej części nie zabrakło również gości honorowych jak wiceprezydent Żyrardowa, Adam Lemiesz czy dyrektor Wydziału Edukacji Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz. Nad przebiegiem uroczystości czuwała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, Magdalena Szwed, która nie kryła dumy z uczniów, podkreślając ich piękny rozwój przez ostatnie lata, a także nadzieję na powodzenie na dalszych etapach życia i edukacji.

W 2022 roku Szkołę Podstawową nr 7 żegnają uczniowie 4 klas pod czujnym okiem wychowawców: Ilona Jarosz, Agnieszka Rdest, Irmina Gmurska i Barbara Dąbrowska.

Back to top button
Skip to content