Na sygnale!Żyrardów

Kradzież z włamaniem w warunkach recydywy

35 – letni żyrardowianin najpierw ukradł śpiącej partnerce klucze oraz kartę dezaktywacyjną do jednego ze sklepu na terenie miasta. Później włamał się do sklepu, w którym kobieta pracowała i ukradł kilkadziesiąt butelek wódki i kilkaset paczek papierosów. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

W sobotnie popołudnie żyrardowscy policjanci udali się do jednego ze sklepów znajdujących się na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że doszło tam do kradzieży kilkudziesięciu butelek alkoholu oraz kilkuset paczek papierosów. Już po chwili policjanci ustalili, że zuchwałej kradzieży dokonał 35-letni żyrardowianin.

Mężczyzna wykorzystując sen partnerki zabrał jej klucze i kartę dezaktywacyjną do sklepu, w którym kobieta pracuje. Następnie jeszcze przed otwarciem udał się do sklepu, otworzył go, dezaktywował alarm i go obrabował. 35-latek chciał być o tyle cwany, że zamknął sklep zaraz po tym jak zgarnął łupy. Niczego nieświadomej śpiącej pracownicy oddał „pożyczone” klucze, jak gdyby nigdy nic się nie stało.

Żyrardowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy w związku z tym, że czynu tego dopuścił się w ciągu 5-ciu lat po odbyciu co najmniej 1-roku kary pozbawienia wolności, będąc uprzednio karanym w warunkach recydywy zwykłej. 35-latek przyznał się do popełnionego czynu. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Back to top button
Skip to content