KulturaWiskitki

Koncert “Za Ojczyznę”

14 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach odbyły się Msza Św. i koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami uroczystości byli Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz i Proboszcz o. Gwardian Remigiusz Trocki. Muzyczny program autorski zaprezentowali Małgorzata i Ryszard Wagner, finalista The Voice of Poland Senior.

W niedzielę 14 listopada Sanktuarium w Miedniewicach wypełniło się po brzegi. Koncert „Za Ojczyznę”. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ koncerty w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej ciągle są rzadkością. Była to więc doskonała okazja, nie tylko do poznania sakralnych przestrzeni przez pryzmat inny niż modlitwa, a także do poznania historii tego miejsca dzięki słowu wprowadzenia.

Podczas koncertu poza wiernymi zgromadzili się przedstawiciele samorządów. Gości powitał
Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz, któremu towarzyszyli Przewodniczący Rady Powiatu Żyrardowskiego, Klaudiusz Stusiński, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiskitki Paweł Dziemiańczyk, Dyrektor Wydziału Oświaty, Sportu i Turystyki Anna Smolarek i Prezes Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Marcin Pluta.Back to top button
Skip to content