KulturaRadziejowice

Koncert Krzesimira Dębskiego w Radziejowicach

 

Wielokrotnie nagradzany Krzesimir Dębski jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Kompozytor muzyki współczesnej, rozrywkowej, filmowej i teatralnej wystąpił w roli dyrygenta podczas koncertu na radziejowickiej scenie. Towarzyszył mu kwintet smyczkowy Primuz i Piotr Iwicki.

Melomani, którzy w piątkowy wieczór przybyli do namiotu koncertowego w Radziejowicach doświadczyli muzycznego kunsztu pod okiem – a raczej uchem – wybitnego Krzesimira Dębskiego. W programie znalazły się również aranżacje kompozycji Fryderyka Chopina. Autorskiej transkrypcji dzieł polskiego pianisty dokonał na gitarze akustycznej Adam Palma.

Przybyli na koncert goście mogli liczyć również na nietuzinkowy i energetyzujący żart prowadzącego. Publiczność zachęcona narzuconym taktem, melodią, a nawet dźwiękowymi efektami, aktywnie odpowiadała na zachętę prowadzącego do podjęcia interakcji.

Podczas występu nie zabrakło motywu z legendarnego polskiego filmu „Ogniem i Mieczem”, pojawiły się utwory muzyki żydowskiej, a także wzruszająca interpretacja piosenki „Dumka na dwa serca”. Zauważalna lekkość melodii wypływającej z instrumentów była widoczna i słyszalna. Artyści wprowadzili publiczność w inny wymiar.

Krzesimir Dębski wystąpił do tej pory na scenach światowych. Wielokrotnie koncertował w niemal całej Europie. Swój dorobek muzyczny zdobył jako lider zespołu jazzowego String Connection, a także jako solista, występując blisko 1000 razy w studiach radiowych i telewizyjnych. Na podstawie ankiet przeprowadzonych przez magazyn Jazz Forum wielokrotnie otrzymywał tytuł Najlepszego Aranżera Roku, Skrzypka, Kompozytora.

Pozostając w okolicy sceny koncertowej w Radziejowicach pragniemy przypomnieć, że 27 czerwca rozpocznie się XII Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu.

Back to top button
Skip to content