Kultura

Kolejny sukces poetycki Emilki Ślęzak

Emilia Ślęzak to młoda poetka. Jest to uczestniczka grupy literacko-teatralnej Maskarada z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie. Wychowanka pani Ewy Szklarskiej zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Życie między wierszami”.

Młoda poetka zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 4-6. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie. Hasło przewodnie tegorocznej, 3 edycji konkursu brzmiało: „Nigdy nie ubieraj się w czyjeś marzenia, znajdź swoje i je spełniaj…”.

Warto podkreślić, iż w tej kategorii nie przyznano nagród tylko trzy wyróżnienia w tym Emilce. Wiersz Emilki został nagrany w formie prezentacji filmowej, przeczytała go znana polska aktorka filmowa i teatralna – Halina Rowicka. Wiersze nagrodzone i wyróżnione w tym Emilki, zostały zamieszczone również w specjalnie wydanej z tej okazji książce pt. „Nigdy nie rezygnuj z marzeń” wzbogaconej o piękne fotografie i cytaty.

Tym razem doceniono również wkład pracy Ewy Szklarskiej w formie podziękowania za odkrywanie wśród uczniów talentów poetyckich, wsparcie, uczenie wrażliwości i pomoc w otwieraniu oczu i serca na ludzi oraz otaczający nas świat. Bardzo ważną rolę odgrywa w drodze artystycznej Emilki jej mama, Anna Ślęzak, która wzorowo współpracuje z Ewą Szklarską i bardzo wspiera Emilkę.

 

Źródło
Młodek
Back to top button
Skip to content