Na sygnale!Ważne!

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

W miniony poniedziałek żyrardowscy policjanci zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu. Szczęśliwie nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na drodze. O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Stałe kontrole trzeźwości mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą “na podwójnym gazie”.  W ten sposób policjanci zatrzymali kolejne 2 nietrzeźwe osoby. Na ulicy Jaktorowskiej funkcjonariusze z żyrardowskiej drogówki zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kierował samochodem Dodge Avenger. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy uderzył w tył poprzedzającego go samochodu, który chciał ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu.

Blisko 3 promile miał 32-letni mężczyzna, który również uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, gdy ten zatrzymał się na czerwonym świetle. Podczas sprawdzeń policyjnych okazało się, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierującym “na podwójnym gazie” grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Źródło
KPP Żyrardów
Back to top button
Skip to content