SportŻyrardów

Kolejne zwycięstwo naszych siatkarzy.

W sobotę 6 października na hali Aqua w Żyrardowie odbyło się spotkanie 4 kolejki III Ligi Mężczyzn w Siatkówce, w którym nasi zawodnicy Len Żyrardów podjęli siatkarzy Wisły Płock.

Na brak emocji kibice na pewno nie mogli narzekać, goście od początku pierwszego gwizdka pokazali, że będą chcieli powalczyć o wywiezienie pełnej puli, pewnie obejmując prowadzenie 0:3. Gospodarze podjęli walkę i po kilku wymianach na tablicy widniał wynik 7:8. Obie drużyny nie mogły wysunąć się na kilkupunktowe prowadzenie, idąc ”łeb w łeb” przez większość seta, taka gra doprowadziła do wyniku 21:22. Set zakończył się dzięki dobrej grze w obronie i skuteczności w kontrach drużyny gości wynikiem 23:25.

Drugi set również zaczął się równo. Drużyny grały punkt za punkt, co pokazywał wynik 8:9. Od tego momentu nasi zawodnicy nabrali wiatru w żagle i rozpoczęli dominację na parkiecie. Dobra gra na zagrywce oraz obronie pozwoliła wyjść na prowadzenie 21:15. Goście jeszcze próbowali odrabiać straty, natomiast nasi zawodnicy, konsekwencją na zagrywce, zamknęli seta wynikiem 25:18.

Przebieg trzeciego seta wyglądał identycznie jak poprzedzające go partie. Wyrównany początek, walka punkt za punkt i wysunięcie się jednej z ekip na prowadzenie w końcówce. To właśnie Len Żyrardów wysunął się na prowadzenie 20:17, niestety zostało to okupione stratą naszego podstawowego zawodnika, który podczas lądowania niefortunnie postawił nogę i doznał kontuzji. Nie wpłynęło to jednak na prowadzenie naszych zawodników, którzy skończyli seta wynikiem 25:20.

W ostatniego w tym spotkaniu seta siatkarze weszli bardzo mocno, wychodząc na prowadzenie 5:2. Goście nawiązali walkę, doganiając naszych zawodników do wyniku 12:10. Po fantastycznej grze naszej drużyny wyszliśmy na prowadzenie 18:10. Ostatecznie ostatni set zamknął się wynikiem 25:19 i całe spotkanie 3:1. MVP spotkania wybrany został Marian Kadiuk.