Kultura

Kolejne wyróżnienie dla Muzeum Lniarstwa

Po raz 6 Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie zostało docenione za swoją wystawę podczas XV edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

W tym roku o tytuł w jednej z sześciu kategorii ubiegało się aż 130 inicjatyw. Kapituła konkursowa przyznała 27 nagród i 13 wyróżnień dla najlepszych wystaw, projektów otwartych i edukacyjnych, najciekawszych wydawnictw, a także projektów online. Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie uzyskało wyróżnienie za wystawę „Żakardowe wzory”.

– Od 4 lat Muzeum Lniarstwa jest wybierane w konkursie co roku. Są lata, kiedy dostajemy dwie nagrody lub jak w tym roku wyróżnienie. Ale ważne dla nas jest to, że w ogóle nasze zdarzenia muzealne są dostrzegane. Dla mnie ta ekspozycja jest najważniejszą ze wszystkich dotychczasowych, bo cieszę się, że udało nam się uratować żyrardowskie żakardy. – mówi Jacek Czubak, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 130 inicjatyw, w tym 7 wystaw przygotowanych przez mniejsze muzea, 23 wystawy przygotowane przez większe muzea, 22 projekty otwarte, 22 projekty edukacyjne, 26 wydawnictw oraz 29 projektów w kategorii „Muzeum w sieci”. Spośród nich wybrano 27 najlepszych i przyznano 13 wyróżnień. Uroczysta gala wraz z wręczeniem nagród zwycięzcom i wyróżnionym odbędzie się 23 września 2021 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Back to top button
Skip to content