Ważne!

Kolejki po choinki od strażaków

Ponad 250 choinek w ciągu dwóch dni sprzedali strażacy z OSP Bobrowce. Pieniądze, które udało im się pozyskać ze sprzedaży choinek i kalendarzy zostaną przekazane na zakup nowego sprzętu z naciskiem na umundurowanie strażaków.

Tego nikt się nie spodziewał. Choinki rozeszły się dosłownie w chwilę, bo gdy strażacy podjechali z blisko 100 choinkami na Plac Jana Pawła II w Żyrardowie czekała na nich kolejka chętnych. Choinki od strażaków sprzedawały się jak świeże bułeczki, dzięki czemu już pierwszego dnia zmuszeni byli zrobić kilkugodzinna przerwę, by zaopatrzeć się w nową dostawę choinek. Łącznie podczas akcji sprzedano ponad 250 drzewek, zbierając łącznie 5, 5 tys. zł.

Te pieniądze pozwolą ochotnikom na zakup sprzętu, a w szczególności nowych mundurów. To niezwykle ważne, bo jednostka przez lata nie była odpowiednio dofinansowana, przez co obecnie cierpi na ogromne braki w wyposażeniu. Rok temu strażacy zorganizowali licytacje. W Tym roku postawili na sprzedaż świeżych drzewek. To spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Żyrardowa. Z pewnością, poza faktem, że choinki sprzedawane są w szczytnym celu, przekonująca była również ich cena. Choinki można było pozyskać już za 10 zł.  Najdroższe wyceniono za 60 zł.

Strażacy nie ustają w staraniach o poprawę warunków w jednostce. Pozyskują kolejnych ochotników, którzy nie boją się pełnić społecznej służby, a jedocześnie tworzą strażacką brać, która zaraża swoim optymizmem i chęcią do działania.

Back to top button
Skip to content