Kultura

Kolędowanie dla najmłodszych z Arką Noego

8 stycznia w żyrardowskiej farze odbył się koncert Arki Noego. I choć mieszkańcy Żyrardowa przyzwyczajeni są do koncertów w kościele z ukierunkowaniem na dorosłych mieszkańców, tym razem rządziły dzieci i całe rodziny, które razem z zespołem śpiewały kolędy.

To kolejna odsłona kolędowania w Żyrardowie. Przez cały grudzień odbywały się w Żyrardowie wydarzenia, które miały podkreślić wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia. Klamrą zamykającą cykl kolędowych spotkań był koncert Arki Noego w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, który spotkał się z tłumnym zainteresowaniem mieszkańców.

Całe rodziny uczestniczyły w koncercie, który był już ostatnią okazją do miejskiego kolędowania. Koncert organizowany przez Prezydenta Miasta Żyrardowa, Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego był odpowiedzią na zapotrzebowanie propozycji kulturalnej również dla najmłodszych mieszkańców. Zadowolenia z koncertu nie krył również proboszcz, ks. Adam Bednarczyk, który cieszy się, że mury kościoła mogą służyć mieszkańcom Żyrardowa.

Back to top button
Skip to content