Kultura

Kłopoty Świętego Mikołaja

Zastanawialiście się, czy Mikołaj może zgubić worek z prezentami? Rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 9 przedstawili swoją wersję świątecznych wydarzeń. 6 grudnia z okazji Mikołajek przedszkolaki odwiedziły Centrum Kultury w Żyrardowie, by obejrzeć przygotowany przez rodziców spektakl.

Mikołajki dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie z pewnością były pełne wrażeń. W wyjątkowym przedstawieniu „Kłopoty Świętego Mikołaja” zaprezentowali się… rodzice, którzy rotacyjnie od kilku lat tworzą spektakle dla dzieci. – Niestety w ostatnim czasie takie przedstawienia nie były możliwe ze względu na pandemię. Cieszę się, że teraz rodzice wrócili ze swoimi pomysłami – mówiła Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 9, Grażyna Galińska.

W przedstawieniu wzięli udział rodzice dzieci z różnych grup wiekowych, którzy postanowili przedstawić zabawna historię o Mikołaju, któremu przepadł worek. Perypetie Mikołaja, a konkretnie jego worka przedstawiono z humorem i muzyką, co oczywiście ucieszyło najmłodszych. Szczęśliwie sam worek znalazł się na koniec przedstawienia, a w nim nie zabrakło prezentów dla wszystkich grup, zaproszonych gości i oczywiście najbardziej zaangażowanych w to wydarzenie – rodziców.

Jednak nie tylko dzieci bawiły się przednio podczas Mikołajkowego przedstawienia. Zarówno Zastępca Prezydenta, Adam Lemiesz, Dyrektor Wydziału Edukaji Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz jak i Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Adam Dukaczewski podkreślili, że tak żywy teatr wprowadził ich w doskonały nastrój w poniedziałkowy poranek.

Back to top button
Skip to content