Ważne!Wydarzenia

Już rok jesteśmy z Wami!

24 czerwca 2021 roku w punktach podczas Wianków nad zalewem pojawił się pierwszy numer naszej gazety. W tym roku historia zatoczyła koło, a w ramach obchodów 1. Urodzin Życia Powiatu Żyrardowskiego i Powitania Lata we współpracy z Urzędem Miasta Żyrardowa i Prezydentem Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim.

1 lipca nad zalewem żyrardowskim świętowaliśmy z Wami nasze 1. urodziny. Był to wyjątkowy czas. Pełen radości, wytężonej pracy i mnóstwa pozytywnych emocji. Przede wszystkim była to możliwość do spotkania się z Wami, naszymi czytelnikami, bo to Wy jesteście dla nas najważniejsi!

– Pierwszy numer wyszedł w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Obecnie wydajemy się w nakładzie 10 tys. egzemplarzy co dwa tygodnie i można nas znaleźć w ok. 70 punktach. Jesteśmy gazetą opiniotwórczą, a nasze treści opieramy na rzetelności, dając możliwość wypowiedzi każdej ze stron. Nie stoi za nami żadna partia polityczna, nie jesteśmy mediami samorządowymi. Możemy dziś powiedzieć otwarcie, że nasz obiektywizm jest niezachwiany i zrobimy wszystko, by ten stan utrzymać – mówił Wojciech Wesołowski, Redaktor Naczelny Życia Powiatu Żyrardowskiego. – Jako młoda redakcja ciągle poszukujemy nowych rozwiązań. Mamy w sobie świeżość i podobne spojrzenie na tematy leżące na ulicach naszego powiatu.

Wydarzenie, które udało nam się zorganizować we współpracy z Urzędem Miasta i Prezydentem Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim zgromadziło ogromną publikę, co mimo żaru z nieba i wiszącej groźby burz, cieszy nas ogromnie. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Zorganizowaliśmy również koncerty dla dorosłych. Na scenie pojawił się Bogdan Borowski, zespół Milano, Miły Pan, Żyrardowska Orkiestra Uliczna i prosto z Mszczonowa – Mister Dex. – Zawsze sobie życzę takiej publiczności jak była w Żyrardowie – mówił Piotr Kołaczyński, Miły Pan. – Dla mnie koncerty to gra zespołowa. To wzajemna wymiana energii, a nad zalewem żyrardowskim uzupełnialiśmy się świetnie – dodał wokalista.

Jesteśmy szalenie wdzięczni za głośne „100 lat”, które wybrzmiało ze sceny i niosło się przez cały obszar zalewu.

Powiat żyrardowski zasługuje na to, żeby o nim pisać, mówić i żebyśmy o nim czytali. Bardzo się z tego cieszę – podkreślał Krzysztof Rdest, prezes firmy EMKA S.A. współorganizator i główny sponsor naszego wydarzenia. – To wyjątkowy rok, bo podobnie jak to pierwszy rok gazety, tak dla mojej firmy, EMKA S.A. to już 30 lat istnienia. Życzę Wojtkowi Wesołowskiemu, Redaktorowi Naczelnemu, byśmy doczekali i spotkali się również na 30-leciu Życia Powiatu Żyrardowskiego.

Bardzo się cieszę, że my jako Żyrardów mamy szczęście zarówno do pogody jak i daje nam się trafić w upodobania muzyczne mieszańców, co widać po zgromadzonych pod sceną. Atmosfera jest naprawdę bardzo fajna. Dla mieszkańców Żyrardowa naprawdę warto takie imprezy urządzać – mówił Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa. – To wydarzenie jest szczególnie wyjątkowe, bo Powitanie Lata świętujemy wspólnie z Życiem Powiatu Żyrardowskiego, które świętuje swoje urodziny. To pierwszy raz w historii, kiedy wspólnie organizujemy taką imprezę.

Dziękujemy współorganizatorom, sponsorom- firmie Corning i Mondi, Stowarzyszeniu Żyrardów Nosi, które zadbało o atrakcje dla najmłodszych. Wierzymy, że pierwsze urodziny będą dla nas początkiem wspaniałej przygody, jaką jest lokalne dziennikarstwo i sprawny przekaz informacji dla naszych czytelników.

Foto: Aleksandra Szymańska

Back to top button
Skip to content