Ważne!Żyrardów

Jasełka Seniorów

To już 6. Wigilia Seniorów w „Przestrzeni Seniora” Moniki Mroczkowskiej. Podobnie jak w latach minionych, w tym roku również nie zabrakło klimatycznych jasełek, które w autorski sposób opowiadały nie tylko o magii Swiąt Bożego Narodzenia, ale również o samotności, z którą często zdarza nam się mierzyć również w święta. 

17 grudnia Przestrzeń Seniora gościła rodziny podopiecznych i zaproszonych gości na Spotkaniu Wigilijnym. Był to czas, kiedy podopieczni wyczekiwali swoich najbliższych i wspólnie z nimi chcieli zasiąść do wigilijnego stołu. Tradycją stało się już powitanie gości jasełkami przygotowanymi przez podopiecznych i pracowników „Przestrzeni Seniora”.

Monika Mroczkowska nie kryła tego dnia wzruszenia, dziękując wszystkim za przybycie, a swoim pracownikom i seniorom za udział w tym ważnym wydarzeniu. – Jestem dumna, że mimo tak wielu przeciwności losu, udało nam się te jasełka wystawić. Były momenty, kiedy naprawdę w to wątpiłam – mówiła Monika Mroczkowska. 

Dziękując seniorom za zaproszenie i program artystyczny, Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski nie krył podziwu dla organizacji tego wydarzenia, przyznając, że w „Przestrzeni seniora” na spotkaniu świątecznym był pierwszy raz i wie, że przy kolejnych okazjach, na pewno będzie tu wracał. – Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia chcemy innym pokazać, że jesteśmy dobrzy dla ludzi, którzy nas otaczają. Uważam jednak, że dobrem drugiego człowieka powinniśmy się kierować przez cały rok –mówił Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski. 

– Atmosfera, która tu panuje jest bardzo rodzinna. Tego się nie da wyuczyć jak roli teatralnej – mówił Krzysztof Rdest, członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego. – Oglądając ten program przez cały czas miałem gęsią skórkę. Widać, jak dużo serca opiekunowie wkładają w swoje „pociechy”, jak pięknie to określiła Monika Mroczkowska. Dziś doświadczyłem też dla mnie ważnej refleksji, bo wśród podopiecznych „Przestrzeni seniora” rozpoznałem szereg znanych mi osób, które jeszcze niedawno brały aktywny udział w życiu społecznym. Cieszę się, że dziś znów mogłem spotkać tych ludzi w tak wyjątkowym wydarzeniu – tłumaczył Krzysztof Rdest.

Po jasełkach i oficjalnej części podopieczni „Przestrzeni seniora”, ich najbliżsi i zaproszeni goście przeszli do jadalni, gdzie czekała kolacja wigilijna, a także mini recital w wykonaniu Macieja Klocińskiego i Tadeusza Kwiatkowskiego.

Back to top button
Skip to content