Radziejowice

Jarmark Bożonarodzeniowy w POWOZOWNI

Niejednokrotnie mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach. Zawsze są to bardzo rodzinne spotkania z dużym zaangażowaniem mieszkańców Gminy. Podobnie było 11 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

11 grudnia teren „POWOZOWNI” zamienił się w wioskę św. Mikołaja, gdzie nie brakowało pracowitych elfów, a przede wszystkim ducha świąt Bożego Narodzenia. To właśnie tu zebrali się lokalni rękodzielnicy, Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy ochotnicy, którzy chętnie częstowali swoimi wyrobami napotkanych gości. Również Szkoła Podstawowa w Radziejowicach zaprezentowała stroiki swoich uczniów. 

O oprawę muzyczną zadbał Chór Gaudeamus, który wszystkich wprowadził w świąteczny nastrój kolęd i pastorałek. Na wołania Dyrektor Darii Doleżyczek i zebranych przy scenie dzieci, odpowiedział nawet sam św. Mikołaj, który tego dnia cierpliwie słuchał o marzeniach dzieci, listach prezentów pod choinką, ulubionych zajęciach i innych ważnych dla dzieci sprawach dnia codziennego. 

Zmarznięte pociechy mogły skorzystać również z animacji przygotowanych we wnętrzach „POWOZOWNI”, gdzie magiczne elfy czekały tylko na zabawę. Jednak mimo panującego mrozu, atmosfera rodzinnego ciepła była w Radziejowicach bardzo odczuwalna i rozpalała serca. Tego wieczoru Radziejowice stały się bliskie sercu każdego odwiedzającego.

Back to top button
Skip to content