Wiskitki

Hucznie powitali nowy pojazd

380 tys. zł kosztował nowy lekki pojazd ratowniczy marki IVECO, który otrzymali strażacy ochotnicy z Wiskitek. I choć samochód został przekazany 20 kwietnia już udało się go wykorzystać w akcjach ratunkowych w wypadkach komunikacyjnych, do czego auto jest przystosowane.

To była duża uroczystość, na którą stawili się przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki, Rady Gminy. Nie zabrakło wszystkich strażaków ochotników i przedstawicieli jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Nowy lekki pojazd ratowniczy wjechał na teren jednostki przy dźwiękach syreny alarmowej i świetle flar. Było to widowiskowe i podkreślało rangę wydarzenia.

– Cieszę się, że od Marszałka Województwa Mazowieckiego Urząd Miasta i Gminy Wiskitki pozyskał na zakup tego sprzętu 80 tys. zł, drugą część wyłożyliśmy my jako Gmina z własnego budżetu. Całkowity koszt zakupu tego samochodu z podstawowym wyposażeniem to 380 tys. zł. – wyjaśniał Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, Rafał Mitura. – Jednostka pozyskała również darowiznę w wysokości 50 tys. zł od firmy Chefs Culinar na doposażenie samochodu. Mam nadzieję, że to zaspokoi kolejne potrzeby naszej jednostki. Wiskitki są w takim strategicznym położeniu, że rzeczywiście nasza jednostka ma najwyższą wyjazdowość w roku w całej gminie i najczęściej są to wypadki komunikacyjne. Sprzęt, który strażacy używali do tej pory miał już kilkanaście lat, to na pewno wpłynie na czas reakcji i zakres pomocy potrzebującym – tłumaczył burmistrz.

Prezes OSP Wiskitki, Grzegorz Milewski nie krył radości i dumy z przygotowanego wydarzenia. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – wygłaszał w przemówieniu, jednocześnie dziękując za pomoc w rozwoju jednostki poprzez wręczenie specjalnych grawertonów. – Dla naszej jednostki to oznacza zwiększenie gotowości bojowej. Obecnie dysponujemy Starem 25 z 1963 roku, który odrestaurowaliśmy, mamy Forda z 2005 roku, mamy też średni samochód 7-letni i teraz mamy lekki samochód ratownictwa technicznego – opowiadał Prezes OSP Wiskitki.

Z pewnością samochód nie wyjechałby na żadną akcję, gdyby nie błogosławieństwo ks. kan. dr. Witolda Okrasy, proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych i Świętego Stanisława w Wiskitkach. Po oficjalnej części strażacy zaprosili gości na kameralny poczęstunek.

Back to top button
Skip to content