Sport

GARMIN IRON TRIATHLON 2024

Już 12 maja około 800 triathlonistów z całej Polski rozpocznie sezon nad Zalewem Żyrardowskim. To była wielka inauguracja XIII edycji cyklu Garmin Iron Triathlon rozegrała się w Żyrardowie! 

To już czwarty raz największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce zagościli w Żyrardowie.  Lokalizacja ta ze względu na bliskość Warszawy i doskonałe połączenie z innymi dużymi aglomeracjami, przyciąga na start czołowych Polskich zawodników PRO oraz setki amatorów, ale jest też najlepszą trasą do robienia życiowych czasów. Wszystko za sprawą doskonale płaskiej trasy, które przebiega przez gminy naszego powiatu, a start i meta skupiają się na terenie Zalewu Żyrardowskiego.

Żyrardów to strzał w „10”, dlatego nie mogło go zabraknąć na mapie Garmin Iron Triathlon w 2024 roku – podkreślają organizatorzy zawodów z firmy LABOSPORT Polska.

W ramach zawodów z cyklu GIT zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM w ramach startu indywidualnego lub sztafecie składającej się z trzech osób. 

To wielki zaszczyt gościć w Żyrardowie kilkuset zawodników, którzy właśnie na żyrardowskiej ziemi, zaprezentują niebywały hart ducha i zapewnią nam, kibicom, widowisko pełne emocji i wspaniałej sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Trzymam kciuki za udane starty! Cieszmy się wspólnie wspaniałą sportową atmosferą tych wyjątkowych zawodów – mówi Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Prezydent Miasta Żyrardowa.

Co roku triathlonowi towarzyszą zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Junior, które od wielu lat cieszą się wyjątkową popularnością, również wśród mieszkańców Żyrardowa. 

Mimo utrudnień w ruchu, z którymi co roku wiąże się organizacja trathlonu, obserwowanie co roku cieszy się niesłabnącą popularnością. 

Fot. Michał Wesołowski

Back to top button
Skip to content