FotoreportażWażne!

Fuzzes for Smile

14 kwietnia w żyrardowskiej Resursie odbył się charytatywny koncert pt. Fuzzes for Smile. Podczas wydarzenia prowadzona była zbiórka funduszy na leczenie Mieszka Cynkiera.

Podczas koncertu na scenie Resursy wystąpili koledzy i przyjaciele Mieszka. Na scenie zagościły zespoły: Comparsa, Anna Muzyka, Maja Kapłon i Dandysi, które w szczytnym celu zagrały razem jako Fuzzes for Smile. Dodatkowo niespodzianką był utwór wykonany wspólnie z Mieszkiem. Prowadzona była także sprzedaż płyt Fuzzes for Smile wydanych właśnie w celu przeznaczenia dochodów z jej sprzedaży na pomoc Mieszkowi.

Mieszko Cynkier w lutym 2021 roku po słabych wynikach krwi i biopsji szpiku dostał diagnozę: zaawansowana mielofibroza pierwotna, zwłóknienie szpiku kostnego, nowotwór plus znacznie powiększona śledziona. Według lekarzy została mu jedynie chemia na śledzionę i przeszczep szpiku, który jest trudnym tematem, ponieważ ciężko jest znaleźć dawcę. Zaledwie 1 na 20.000 osób to nasz bliźniak genetyczny, który będzie mógł być dla Mieszka dawcą.

Obecnie prowadzona jest zbiórka internetowa w serwisie siepomaga.pl, podczas której zebrano już ponad 70 tyś złotych, co stanowi 63% całkowitej kwoty potrzebnej na leczenie. Oto jak Mieszko opisuję zbiórkę: „Jeszcze niedawno czułem, że mam wszystko, dziś to wszystko mogę stracić! Nie sądziłem, że życie może zmienić się tak szybko, że wystarczy kilka miesięcy by rzeczywistość, którą znałem i budowałem latami, stała się mglistym wspomnieniem…

Mam 43 lata, kochaną żonę, malutkiego synka i… mielofibrozę, która może mnie zabić! Jestem sportowcem, thriatlonistą – setki razy brałem udział w wyścigu, dziś muszę ścigać się o swoje życie…”

Pełen skład zespołu Fuzzes for Smile prezentuję się następująco:

Magda Grochowska  – wokal

Daniel Bogucki – wokal

Marcin Krynicki – gitara solowa

Krzysiek Szczęsny  – gitara

Sławomir Nalej  – bas

Rafał Palmowski  – instrumenty klawiszowe

Jarek Szafaryn  – instrumenty klawiszowe

Robert Rasz – perkusja

Robert Dudkiewicz – perkusja

Konrad Jagiełło  – saksofon

Marta Hernik  – chórki

Anna Muzyka  – chórki

Robert Siniarski  – chórki

Back to top button
Skip to content