Ważne!

Festiwal kolęd z gwiazdami

15 grudnia w żyrardowskim centrum kultury odbył się festiwal kolęd i pastorałek przygotowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie. Był to już siódma edycja tego wyjątkowego wydarzenia, która powróciła do nas po dwuletniej przerwie spowodowanej przez COVID-19. Jak podkreślają organizatorzy w tym festiwalu nie ma wygranych, nagrody przewidziane zostały dla wszystkich uczestników.

Podczas festiwalu sala Centrum Kultury wypełniła się po brzegi, ze sceny słyszeć mogliśmy zarówno nowsze piosenki świąteczne, jak i przepiękne pastorałki z XVI. W.

Jest to festiwal kolęd i pastorałek w wykonaniu szkół specjalnych i klas integracyjnych pt. Kolęda z Gwiazdami. Jak sama nazwa wskazuję, wszyscy uczestnicy są gwiazdami. Podczas dzisiejszego festiwalu nie ma przegranych. Organizując to wydarzenie staraliśmy się połączyć nowoczesność z tradycją oraz wprowadzić publiczność w ten wyjątkowy świąteczny klimat. Mówiła Olga Dudkiewicz – pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żyrardowie.

Fot. Centrum Kultury Żyrardów

Back to top button
Skip to content