Ważne!

Elektryk podpisał umowę z LOT AMS

W związku z dynamicznym rozwojem branży lotniczej szkoły w powiecie żyrardowskim przygotowują się do kształcenia uczniów do pracy w zawodach związanych z lotnictwem. 28 października do grona tych szkół dołączył żyrardowski Elektryk.

28 października w Zespole Szkół nr 1 “Elektryk” odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia między szkołą, a spółką LOT AMS. To już kolejny przedsiębiorca, który włącza się wsparcie edukacyjne uczniów żyrardowskiej szkoły. Od 3 lat takie porozumienie działa z firmą Polmos Żyrardów Spółką z o.o. Teraz Zespół Szkół nr 1 w Żyrardowie zawarł umowę ze spółką LOT AMS. Zgodnie z jej treścią spółka obejmie patronatem klasy w zawodzie: Technik Elektryk, Technik Mechatronik, Technik Logistyk oraz uczniów szkoły branżowej.

–                Mam nadzieję, że jest to początek dobrej współpracy. Jest to dla nas bardzo ważna chwila, siłą naszej organizacji są dobre kadry, o które cały czas dbamy. Teraz największym wyzwaniem jest znalezienie dobrych pracowników. Liczę, że dzięki naszej współpracy osoby kształcące się w ZS 1 Żyrardów dołączą do naszego zespołu. Razem ze szkołą będziemy pracować nad stażami i praktykami oraz prezentowaniem z czym wiąże się wykonywanie zawodu mechanika lotniczego, lakiernika, blacharza czy logistyka – mówiła Aleksandra Juda, Prezes Zarządu LOT Aircraft Maintenance Services.

Współpraca i możliwość zdobywania doświadczenia w praktyce to ogromna szansa dla młodych ludzi, którzy po ukończeniu szkoły średniej wielokrotnie trafiają na rynek pracy bez doświadczenia. To zwiększa ich szanse na znalezienie odpowiedniej pracy.

  • Dzięki temu porozumieniu uczniowie będą mogli zapoznać się z zawodem z perspektywy spółki państwowej, odbywać ciekawe staże, bo spółka LOT AMS dba o serwis i odpowiednie przygotowanie maszyn do lotu. – Potrzeba do tego wyspecjalizowanych mechaników i inżynierów w wielu obszarach. Już dziś mamy zdefiniowane trzy kierunki klas, które wejdą w te ścisłą współpracę. Mam ogromną nadzieję, że jeśli uczniowie “Elektryka” będą czuli chęć wyboru tej drogi życiowej, to będą dzięki temu mieli lepsze możliwości w kształceniu się w tym kierunku – mówił Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych.

Możliwość rozwoju młodzieży pod skrzydłami LOT AMS może być w przyszłości szansą dla młodych na pracę w szybko rozwijającym się sektorze lotniczym w Polsce. Możliwe, że to właśnie dzisiejsi uczniowie “Elektryka” w przyszłości będą odpowiadać za stan techniczny samolotów w Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Back to top button
Skip to content