WiskitkiWydarzenia

Dzień Strażaka w Jesionce

7 maja strażacka brać z Gminy Wiskitki zebrała się na wspólne świętowanie w OSP Jesionka. Oficjalnym obchodom towarzyszyło przekazanie ciężkiego wozu bojowego MAN dla ochotników z Jesionki, przekazanie odznaczeń, nagród i podziękowań za służbę.

Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w Jesionce 7 maja. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce. Następnie odbył się przemarsz na teren OSP Jesionka prowadzony przez Orkiestrę OSP Wiskitki.

Zebrani goście byli świadkami złożenia meldunku Prezesowi Gminnemu Ochotniczych Straży Pożarnych RP Rafałowi Miturze przez Dowódcę Uroczystości, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Jesionce, Tomasza Gwiaździńskiego.

Odznaczenia przyznano:

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa – Marek Gwiaździński

Wzorowy Strażak – Grzegorz Gwiaździński, Łukasz Kuran, Gabriel Oziębło, Przemysław Kamiński, Piotr Kamiński i Józef Pałdyna

Złoty Medal MDP – Krzysztof Rybaczuk

Srebrny Medal MDP – Sebastian Kowalski, Tomasz Oziębły, Zuzanna Stolarska, Damian Piekarski, Radosław Nowakowski, Małgorzata Szulborska, Dominik Gajewski i Bartłomiej Koźbiał

Tegoroczne obchody były tym bardziej wyjątkowe dla druhów z OSP Jesionka, ponieważ to właśnie tego dnia przekazano i pobłogosławiono nowy ciężki wóz bojowy MAN. Na ręce prezesa Jacka Ciemielińskiego kluczyki wręczył poseł Maciej Małecki i burmistrz Rafał Mitura.

W obchodach udział wzięli: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki, Rafał Mitura; Wiceminister Aktywów Państwowych i poseł  PiS Maciej Małecki, Michał Orliński, Łukasz Ziembiński, Komendant KP PSP w Żyrardowie, Tomasz Cybul; zastępca burmistrza, Łukasz Boczkowski; przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiskitki Paweł Dziemiańczyk; sekretarz UMiG Wiskitki Magdalena Centkowska, Koło Gospodyń Wiejskich we Franciszkowie i Klub Seniora Wigor, a także radni gminni i powiatowi, sołtysi i ksiądz proboszcz Tomasz Matusiak. Nie zabrakło również druhen i druhów z druhów z OSP Miedniewice, Wiskitki, Nowe Kozłowice, Drzewicz, Aleksandrów, Guzów, Oryszew, Wiskitki, Różanów, Jesionka, orkiestry dętej OSP Wiskitki i pocztu sztandarowego z KP PSP w Żyrardowie.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów zaproszeni goście zostali zaproszeni na uroczysty obiad do remizy. Nie zapomniano również o mieszkańcach, dla których przygotowano piknik strażacki z atrakcjami dla dzieci i strawą dla dorosłych.

Back to top button
Skip to content