Dla dzieciWażne!Żyrardów

Dzień Patriotyczny

11 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły, dlatego obchody Dnia Niepodległości w szkołach i przedszkolach przypadają na dzień poprzedzający. 10 listopada w żyrardowskich placówkach oświaty obchodzono Dzień Patriotyczny. Z tej okazji zarówno szkoły jak i przedszkola przygotowały program, którego celem było wzmacnianie poczucia patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

W środę, 10 listopada Miejskie Przedszkole nr 9 zmieniło się w wybieg do patriotycznego pokazu mody. Przedszkolaki zaprezentowały się w biało-czerwonych strojach z flagami i kotylionami. To akcja związana z programem „Piękna nasza Polska cała”, w którym przedszkole wzięło udział. Dzieci poza pokazem mody, zaśpiewały razem Mazurka Dąbrowskiego, by na koniec ułożyć flagę Polski. Pracownicy przedszkola zadbali również o odpowiednią scenografię, co podkreśliło patriotyczny charakter uroczystości.

W Dzień Patriotyczny włączyło się również Miejskie Przedszkole nr 6, gdzie odbył się bieg patriotyczny. Dzieci z numerami startowymi w barwach Polski biegły wokół przedszkola, by na koniec wspólnie odśpiewać hymn Polski. Na ulice Żyrardowa z własnoręcznie zrobionymi kotylionami wyszły dzieci z Przedszkola nr 10, by swoją pracą podzielić się z mieszkańcami.

Tradycyjnie o godzinie 11:11 na Placu Jana Pawła II zgromadzili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyrardowie, by wspólnie odśpiewać hymn narodowy.

Back to top button
Skip to content