Ważne!

Dzień Niepodległości w ZS2

9 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy drugiej technikum pod opieką Beaty Staneckiej-Busz, nauczycielki języka polskiego przygotowali część artystyczną. Podczas występu przybliżona została historia Polski do momentu odzyskania Niepodległości, dodatkowo odśpiewane zostały pieśni patriotyczne.

Wychowanie w duchu historii i polskiej tradycji to obowiązek polskiej szkoły. Doskonale o tym wiedzą we “Włókienniku”, który nie tylko w nazwie ma upodobanie do tradycji. 9 listopada w szkole odbyła się uroczysta akademia, która w sposób przystępny miała przekazać młodzieży szkolnej lekcję historii o Niepodległości.

 Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przybliżający historię Polski do dnia 11 listopada 1918 r. Dodatkowo prezentacja rozbudowana została o czasy współczesne. Przedstawione zostały role obecnej młodzieży. Uczniowie przygotowali również alfabet współczesnego patrioty. Myślę, że takie uroczystości, jak i same przygotowania do nich, przekładają się na właściwe postawy. Nasi podopieczni muszą czuć to czego się uczą, a to, co czujemy, pozostaje w nas. Wiedza, którą otrzymujemy od nauczycieli w czasie lekcji buduje nasze kompetencje i umiejętności – mówiła Dyrektor Włókiennika, Jolanta Walczak.

Back to top button
Skip to content