EdukacjaWiskitki

Dzień nauczyciela na skoczną nutę

Dzień Edukacji Narodowej kojarzy nam się z elegancką uroczystością i wręczaniem nagród. W Miasto i Gmina Wiskitki nauczyciele i pracownicy administracji udowadniają, że w placówkach oświaty najważniejszy jest dystans i dobra zabawa!

Podczas gminnych obchodów tego święta przedstawiciele szkół, przedszkola oraz Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki zorganizowali turniej szkół, w którym to wyjątkowo udział brali pracownicy placówek. Na tak oryginalny pomysł wpadła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach Renata Budecka, która nie tylko chętnie zorganizowała, ale również z dużym zaangażowaniem uczestniczyła ze swoją drużyną we wszystkich konkurencjach.

Była jazda na taczkach, skakanie na wiadrze, pompowanie balonów, wrzucanie spinaczy do butelki, śpiewy i tańce. Udział w tym wydarzeniu wzięli przedstawiciele szkół podstawowych z Wiskitek, Miedniewic, Guzowa i Franciszkowa, a także przedszkole w Wiskitkach. Przedstawiciele samorządu również włączyli się do zabawy, wystawiając swoją drużynę.

Nad wszystkimi konkurencjami pieczę sprawowało nietuzinkowe jury, w którym zasiadali przedstawiciele samorządu i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Wiskitkach. Zgodnym werdyktem wszystkie drużyny okazały się być wygrane. Z pewnością w podjęciu sprawiedliwej decyzji pomogły salwy śmiechu i gromkie brawa, które nie cichły podczas trwania tego radosnego święta. Ten wyjątkowy dzień wyraźnie wyróżnił się na tle wszystkich uroczystości organizowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pogoda ducha, która towarzyszyła w Wiskitkach, pozwala wierzyć, że z tak energiczną kadrą pedagogiczną, uczniowie wiskickich szkół mają barwne życie.

 

Back to top button
Skip to content