RadziejowiceWydarzenia

Dzień Jabłonki w Adamowie Wsi

Jabłko to symbol jesieni, który stał się tematem przewodnim wydarzenia sołeckiego z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich podczas pierwszych obchodów w Adamowie Wsi Święta Jabłoni.

2 października w Adamowie Wsi odbyły się obchody Święta Jabłoni. I choć to pierwsze takie święto w sołectwie zorganizowane przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy przybyli tłumnie, uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach.

Nie brakowało pysznych szarlotek i Zupy Gospochy. Zaplanowano również zabawy plenerowe dla dzieci, a wraz z nadejściem chłodnego wieczora goście gromadzili się wokół ogniska. Jednak samo wydarzenie było jedynie pretekstem do tańca wokół jabłoni, jaki Koło Gospodyń Wiejskich miało wykonać w ramach konkursu.

Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas święta należy zatańczyć wokół jabłonki. Następnie tworzony będzie film, który będzie krótką relacją z całego wydarzenia. Nagroda jest kusząca, bo organizatorzy przewidzieli aż 10 tys. zł za zdobycie pierwszego miejsca– mówi Izabela Wicińska, założycielka Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie Wsi.

Jeśli członkom KGW uda się wygrać konkurs, w Adamowie Wsi powstanie płac zabaw dla dzieci.

 

Back to top button
Skip to content