RadziejowiceWydarzenia

Dzielmy się chlebem

Święto Chleba w Radziejowicach 2021

To już tradycja. Co roku mieszkańcy gminy Radziejowice spotykają się tłumnie, by wspólnie celebrować zakończenie zbiorów, zwane tu Świętem Chleba. Ta niesamowicie ciepła i rodzinna uroczystość rokrocznie gromadzi Koła Gospodyń Wiejskich, artystów gminnych ośrodków kultury i szkół, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy wspólnie spotykają się na największej w gminie uroczystości, celebrując ten wyjątkowy czas.

28 sierpnia mieszkańcy gminy Radziejowice i okolicznych miejscowości spotkali się na terenie Parowozowni, by wspólnie obchodzić Święto Chleba. To niesamowita okazja do spotkania, zwłaszcza w tym wyjątkowym i niepewnym czasie pandemii covid-19. Spotkania na świeżym powietrzu umożliwiają nie tylko odnawianie relacji międzyludzkich, ale też dzielenie się efektami całorocznej pracy Kół Gospodyń Wiejskich.

– Mamy obecnie tak mało sposobności do integrowania się, naszej społeczności. Nie jesteśmy za bogatą gminą, więc nie stać nas na wielkie festiwale i festyny, ale to Święto Chleba jest czasem, gdy wszyscy się jednoczą i oczekują na to wydarzenie przez cały rok – mówiła wójt gminy Radziejowice, Urszula Ciężka.

Co roku oficjalne rozpoczęcie Święta Chleba wieńczy dzielenie chlebem przez wójt Urszulę Ciężką i zaproszonych gości. To piękny symbol i wyraz gościnności, której w Radziejowicach z pewnością nie brakuje. Na scenie gościli uczniowie gminnych szkół w programie „Junior z talentem prawdziwym diamentem”. Były to prezentacje wierszy i piosenek solistów, zespołów, ale także międzypokoleniowa wymiana sceniczna nauczyli – uczniów i rodziców z dziećmi.

Na starowarszawską nutę zagrała „Orkiestra z Chmielnej”. Estrada gościła również zespół Pati Band, duet wokalny Weronika & Pamela. Gwiazdą wieczoru był zespół Papa De, którego muzyka łączy pokolenia. Po raz kolejny w Radziejowicach przedstawiciele gmin nie zawiedli i przygotowali barwne wieńce dożynkowe.

Back to top button
Skip to content