Ważne!Żyrardów

Drzewa na ul. Dekerta NIE zostaną wycięte

W związku z rozpoczęciem inwestycji budowy parkingów “Parkuj i Jedź” przy ul. Dekerta w Żyrardowie, trwają aktualnie dyskusje o prawdopodobnej konieczności wycinki drzew rosnących wzdłuż ulicy.

Projekt budowy nowych parkingów zakłada poszerzenie ul. Dekerta o pół metra. Po rozpoczęciu prac budowlanych okazało się że zrealizowanie tego założenia może być jednoznaczne z koniecznością wycinki łącznie dziewięciu pięćdziesięcioletnich zdrowych lip (osiem na ul. Dekerta oraz jednej na ul.Mielczarskiego).

Mieszkańców oburzył fakt iż inwestycja budowy parkingów współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach projektu „4.3. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”, a zakłada wycinkę dziewięciu zdrowych drzew.

Jak deklaruje Prezydent Miasta Żyrardowa – Lucjan Krzysztof Chrzanowski: Nigdy nie byłem zwolennikiem wycinania drzew, dlatego z tego miejsca pragnę oświadczyć, że nikt z mojej strony nie otrzyma zgody na wycinkę tych kilkudziesięcioletnich drzew. Inwestycja zostanie przeprowadzona, a drzewa pozostaną na swoim miejscu.

Back to top button
Skip to content