Ważne!

Dary dla naszych seniorów

Dnia 10 marca, odbyło się przekazanie darów dla żyrardowskiej Przestrzeni Seniora oraz Klubu Seniora “Siwy Dym”. Seniorzy otrzymali do użytku 16 wózków inwalidzkich oraz 12 materacy przeciwodleżynowych. Dary przekazała fundacja Nestor przy współpracy z Prezydentem Miasta Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim, Żyrardowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Żyrardowie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele fundacji Nestor oraz Prezydent Miasta Żyrardowa, który podkreślał, że z całego serca życzy wszystkim seniorom, aby nigdy nie byli zmuszeni do korzystania z tych darów.

Jest to dowód na to, że wśród nas są ludzie o wielkich sercach. Darczyńcy fundacji Nestor przekazując sprzęt dla osób niepełnosprawnych do naszej Ochotniczej Starzy Pożarnej spowodowali to, że dziś mogliśmy przekazać go naszym seniorom. Jest to nowoczesny sprzęt, który niewątpliwie jest potrzebny. Dziś widzę seniorów w dobrej kondycji i życzę wszystkim, aby tak pozostało. Powiedział Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Specjalne podziękowania dla darczyńcy przygotowali seniorzy z Przestrzeni Seniora. W artystyczny sposób okazali oni wdzięczność za tak dużą pomoc oraz przekazali własnoręcznie namalowane obrazy dla wszystkich zaangażowanych w proces dostarczenia i przekazania wózków oraz materacy.

W imieniu całej fundacji mamy zaszczyt przekazać ten ultranowoczesny sprzęt. Wózki wykonane są z bardzo lekkich stopów metali, które zapewniają dodatkowo ergonomiczność. Jestem przekonany, że w ten sposób przyczynimy się do poprawy funkcjonowania i życia seniorów, którzy tej pomocy potrzebują. Mówił Patryk Bruszczyński z fundacji Nestor.

Przekazane wózki to najnowsze wysokiej klasy urządzenia ułatwiające przemieszczanie się, które są przede wszystkim lekkie i umożliwiają swobodne poruszanie się na nich. Dodatkowo zapewniają one duży komfort zarówno w spoczynku jak i ruchu.

Back to top button
Skip to content