KulturaWydarzeniaŻyrardów

Centrum Kultury w Żyrardowie walczy o BOM na realizację wydarzeń kulturalnych

To już 5. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Przez ostatnie lata mieszkańcy Mazowsza pokazali, że chcą zmieniać nasze województwo i mają na to świetne pomysły. Dlatego w tym roku Urząd Województwa Mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem zwiększył kwotę i na BOM przeznaczył 30 mln zł.

W walce o na projekty BOM startuje również Centrum Kultury w Żyrardowie, które złożyło w tym roku dwa projekty i obecnie można na nie oddawać swoje głosy:

382. Festiwal Kultury i Sztuki – ŻOF Poznaj Swojego Sąsiada / edycja 3.0

Trzecia edycja Festiwal Kultury i Sztuki ŻOF „Poznaj Swojego Sąsiada” 3.0 to wielopłaszczyznowe wydarzenie, ze szczególnym uwzględnieniem zasobów i potencjału mieszkańców, twórców i przedstawicieli NGO-ŻOF-u (Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego). W stworzonej przestrzeni do spotkania i dyskusji odbędą się: wystawy, debaty, koncerty, spotkania z mieszkańcami oraz Industrialny Plener Artystyczny.

438. SPACEROWNIK – społeczny przewodnik po Żyrardowie

Celem projektu jest budowanie kapitału społecznego poprzez organizację integracyjnych i społecznych spacerów po Żyrardowie oraz najbliższej okolicy w duchu partycypacji społecznej. Nadrzędnym celem działań będzie poznanie i odkrycie potencjału turystycznego, kulturalnego i społecznego-XIX wiecznej Osady Fabrycznej Żyrardowa poprzez warsztatowe stworzenie i wydrukowanie “spacerownika” po Żyrardowie.

 

Głosować można do 23 czerwca na stronie https://bom.mazovia.pl/projekty.

Back to top button
Skip to content