Dla dzieciKulturaŻyrardów

Bajka nie tylko o smoku

Teatr Klasyki Polskiej w Żyrardowie wystawił premierowy spektakl „Bajka nie tylko o smoku!”. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy mali widzowie obserwowali, słuchali, klaskali i śpiewali. Był to wyjątkowy spektakl, który doskonale wpisał się w obchody Dnia Dziecka. Tej niedzieli dzieci były najważniejsze!

Dedykowana dzieciom „Bajka nie tylko o smoku” to opowieść Ireneusza Iredyńskiego o mieszkańcach zwyczajnego miasteczka Parasol. Codzienność pełnoprawnych obywateli zarządzaną przez „Bardzo ważnego Burmistrza” przerywa nagle wizyta Smoka i Cudownego Ptaka. Mieszkańcy miasta zamknięci w racjonalnych, pragmatycznych pancerzach ludzi poważnych i dorosłych zostają wystawieni na próbę. Spotkanie z „innym” wyzwoli ich wyobraźnie, przypomni o drzemiących pod warstwami „normalności” unikalnych marzeniach.

W spektaklu występują: Małgorzata Mikołajczak, Magdalena Jaworska, Leszek Zduń, Tomasz Drabek, Robert Latusek, Sławomir Orzechowski, Paweł Lipnicki, Marta Dylewska, Karolina Piwosz, Justyna Fabisiak, Bartosz Turzyński, Przemysław Wyszyński

Reżyseria: Lidia Sadowa

Scenografia: Ola Reda

Kostiumy: Natalia Burzyńska i Marta Kopańska

Muzyka: Piotr Łabonarski

Teksty piosenek i scenariusz: Kamil Małanicz

Choreografia: Paulina Staniszak

Przygotowanie wokalne: Joanna Banaszkiewicz

fot. Anna Pławecka

Back to top button
Skip to content