Puszcza Mariańska

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartnikach

W sobotę 28 sierpnia druhowie z Bartnik świętowali wyjątkowy jubileusz. Zawsze gotowi nieść pomoc, niezawodni i zaangażowani. Kiedy syreny alarmowe zawyją, oni wyjeżdżają na akcję. O każdej porze dnia i nocy. Statystyki potwierdzają, że jednostka z Bartnik jest jedną z najbardziej aktywnych jednostek w powiecie żyrardowskim.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu ze strażnicy do kościoła św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie. Mszę św. Poprowadził proboszcz ks. Mieczysław Młynarczyk. Po nabożeństwie strażacy, zaproszeni goście oraz przyjaciele maszerowali do swojej jednostki, a poprowadził ich dowódca uroczystości naczelnik OSP w Bartnikach Łukasz Koziarski. Kolumnie przygrywała orkiestra dęta OSP z Bolimowa.

Dowódca uroczystości złożył meldunek do uroczystego apelu z okazji 90-lecia OSP w Bartnikach oraz Gminnego Dnia Strażaka. Następnie orkiestra zagrała marsz powitalny. Oficjalną część obchodów 90-lecia OSP Bartniki poprowadził Krzysztof Sobczyk, prezes OSP Bartniki, a także Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego i wiceprezes Zarządu Gminnego OSP w Puszczy Mariańskiej.

Powitano zebranych gości oraz przyjaciół m.in.: Michała Staniaka wójta gminy Puszcza Mariańska, Waldemara Suskiego prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żyrardowie, bryg. Tomasza Cybul Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie, kpt. Katarzynę Piszczek PSP Żyrardów, st. bryg. Andrzeja Oklesińskiego byłego Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie, bryg. Romana Murgrabię Komendanta Gminnego Z OSP RP w Puszczy Mariańskiej, gen. druż. Strz. Bogdana Puczyńskiego, Mieczysławę Korzonkowską, przedstawicieli UG Puszcza Mariańska, przedstawicieli Stowarzyszenia Gospodyń i Gospodarzy w Bartnikach oraz Stowarzyszenia Promyk, Delegację z OSP Grabina, Michałów, Kamion, Waleriany i Mszczonów, a także przedstawicieli lokalnej prasy, w tym Redakcję Życia Powiatu Żyrardowskiego.

Krzysztof Sobczyk Prezes OSP przedstawił historię strażnicy w Bartnikach. Był to moment wzruszający i refleksyjny, ponieważ wspomniano strażaków założycieli jednostki, a także uczczono pamięć strażaków, którzy zasiadają dziś na „najwyższym stanowisku dowodzenia”. Następnie wręczono medale i odznaczenia: złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa, odznakę strażaka wzorowego, odznakę za wysługę lat. Zaproszeni goście złożyli życzenia na ręce prezesa OSP, a następnie rozpoczęła się część nieoficjalna i integracja przy suto zastawionych stołach.

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa wręczono:
Druhowi Andrzejowi Gołębiewskiemu
Druhowi Tomaszowi Kozłowskiemu
Druhnie Helenie Krysińskiej

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa wręczono:
Druhowi Pawłowi Borowiec
Druhnie Aleksandrze Kostrzewie

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa wręczono
Druhowi Tomaszowi Błońskiemu
Druhowi Jerzemu Markowskiemu
Druhnie Paulinie Wiercioch

Odznakę „Strażak Wzorowy” wręczono
Druhowi Krzysztofowi Baran
Druhowi Danielowy Badowskiemu
Druhowi Mateuszowi Dubieleckiemu
Druhnie Karolinie Krajewskiej

Odznakę za wysługę lat otrzymali:

65 lat
Markowski Jan

55 lat
Kopeć Henryk

50 lat
Badełek Marek
Koziarska Janina

45 lat
Dubielecki Mirosław
Dzierzbicki Andrzej
Rogoziński Marek

35 lat
Gołębiewski Andrzej
Gołębiowski Marek
Kozłowski Jerzy
Kozłowski Tomasz
Krysiński Marek

30 lat
Krysiński Grzegorz
Mol Paweł
Sobczyk Krzysztof

25 lat
Krysińska Helena

20 lat
Borowiec Jarosław
Borowiec Paweł
Kopeć Wojciech
Kostrzewa Aleksandra
Koziarski Łukasz
Sobczyk Janina
Wiercioch Paulina

10 lat
Badowski Daniel
Baran Krzysztof
Błoński Tomasz
Dubielecki Mateusz
Krajewska Karolina
Krysińska Aleksandra
Markowski Jerzy
Nadulski Tomasz
Napiórkowski Jarosław
Nieszporek Paweł
Pietrzkowska Patrycja
Szuplewski Damian

Back to top button
Skip to content