Ważne!

83. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia na żyrardowskim cmentarzu odbyły się obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Po symbolicznej modlitwie prezydent miasta wraz z mieszkańcami złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego Zamordowanych Przez NKWD Wiosną 1940. 

13 kwietnia to bardzo ważna data dla Polski, ponieważ w tym dniu przypada rocznica zbrodni katyńskiej, jednej z największych zbrodni wojennych w historii. W 1940 roku sowiecka NKWD zamordowała na terenie Rosji ponad 20 tysięcy polskich oficerów, którzy byli przetrzymywani w obozach jenieckich. W ramach obchodów tej tragicznej rocznicy, 13 kwietnia na żyrardowskim cmentarzu odbyły się uroczyste obchody, podczas których upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Obchodzimy 83. rocznice Zbrodni Katyńskiej podczas, której w 1940r. wymordowano tysiące polskich patriotów, oficerów i policjantów, a prawda ta przez wiele lat byłą ukrywana. Dziś dzięki inicjatywie środowiska Armii Krajowej jesteśmy na żyrardowskim cmentarzu. Spotykamy się by uczcić wszystkich żyrardowian, którzy tam zginęli. Powiedział Prezydent Miasta Żyrardowa – Lucjan Krzysztof Chrzanowski

Zbrodnia katyńska to jedna z największych tragedii w historii Polski i świata. Upamiętnianie jej ofiar i przypominanie o tym, co się wydarzyło jest bardzo ważne. Żyrardowskie obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej to doskonały przykład, jak mieszkańcy potrafią okazywać szacunek i pamięć dla ofiar.

Back to top button
Skip to content