EdukacjaMszczonów

75-lecie LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie

27 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Mszczonowie odbyła się uroczystość, podczas której celebrowano 75-lecie szkoły i 25-lecie nadania jej imienia Szarych Szeregów.

W poniedziałek 27 września w murach liceum zebrali się przedstawiciele Zarządu Powiatu Żyrardowskiego, Gminy Mszczonów, obecni i dawni nauczyciele oraz dyrektorzy szkoły oraz zaprzyjaźnieni przedstawiciele innych placówek oświatowych.

Jestem niesamowicie dumna. To, że nasza szkoła nosi imię Szarych Szeregów to ogromne zobowiązanieNie mieliśmy dużo czasu, żeby przygotować się do tego jubileuszu, ponieważ mieliśmy niespełna miesiąc, by przygotować to wydarzenie od początku roku szkolnego, a jest ono dla nas szalenie ważne. Widzimy, że młodzież się zmienia, każde pokolenie jest inne, ale wierzę, że ideały zostają. Dlatego próbujemy wpajać uczniom ideały, które towarzyszyły w Szarych Szeregach– mówi Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Mszczonowie, Joanna Zielonka.

Podczas uroczystości odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych, a także patriotyczne przedstawienie, które nawiązywało do Szarych Szeregów i historii II wojny światowej.

Jest to przekazanie wiedzy o historii, tradycji i o dokonaniach tej szkoły kolejnym uczniom. To czas, kiedy kolejne klasy pierwsze przychodzą do tej szkoły. Dzięki takim uroczystościom mogą się dowiedzieć od starszych kolegów, z czym wiąże się imię tej szkoły i jak ważne są wartości patriotyczne związane właśnie z imieniem Szarych Szeregów. Podczas jubileuszu istotne jest, by podsumować ważne sprawy, ale i rozmawiać o potrzebach szkoły, co padło już między wierszami. Wiemy o koniecznych remontach i doposażeniu. Mogę zapewnić, że jako Zarząd Powiatu będziemy działać dla dobra i rozwoju tej placówki– mówił Starostwa Powiatu Żyrardowskiego, Krzysztof Dziwisz.

W czasie uroczystości mówiono o inwestycjach, których budynek szkoły wymaga. Podczas swojego wystąpienia Burmistrz Mszczonowa, Józef Grzegorz Kurek zapewnił o chęci pomocy szkole w planowanych remontach, a jednocześnie o możliwościach, jakie Gmina Mszczonów daje młodym ludziom w znalezieniu odpowiedniej pracy.

To właśnie przed uczniami tej szkoły, przed którymi 4 lata nauki, kolejne lata studiów i w perspektywie wejście na rynek pracy, stoi szansa na znalezienie rozwojowej i dobrze płatnej pracy w Mszczonowie.  Wierzę, że lata nauki w tej szkole, choć wiem, że często trudno się zmotywować, opłacą Wam się w przyszłości– zapewniał Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Mszczonowa.

Back to top button
Skip to content