Ważne!Wydarzenia

56 inwestycji w subregionie żyrardowskim ze wsparciem Mazowsza

Mazowsze wspiera samorządy poprzez dofinansowania pieniędzmi z budżetu województwa. W tym roku zakwalifikowano do tego projektu powiat żyrardowski, sochaczewski i grójecki. Łączna suma wsparcia to ponad 7,1 mln zł.

W 2022 roku dofinansowanie dla powiatu żyrardowskiego wynosiło aż 452 000 tys. zł. Miasto i Gmina Mszczonów otrzymała 114 000 na przebudowę ulicy Sołeckiej w Strzyżach. Gmina Radziejowice otrzymała 154 000 na modernizację drogi lokalnej ul. Polna w miejscowości Korytów. Urszula Ciężko Wójt Gminy Radziejowice wspiera rozwój Ochotniczej Straży Pożarnej, na co Gmina otrzyma 30 000na remont pomieszczenia, sprzęt i wyposażenie.  Miasto i Gmina Wiskitki otrzymała 164 000 na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Wiskitki ul. Wspólna. Miasto Żyrardów otrzymało 20 000 na dofinansowanie na zakup dla jednostki OSP Żyrardów.

7 lipca w odrestaurowanym Kantorze umowy programów wsparcia podpisał i zatwierdził wicemarszałek Rafał Rajkowski. W spotkaniu wzięli udział radni, przedstawiciele Mazowsza oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Autor: Aleksandra Szymańska

Back to top button
Skip to content