WydarzeniaŻyrardów

35 – lecie nadania imienia Hufca ZHP Żyrardów

W niedzielę, 17 października odbyło się święto żyrardowskiego hufca z okazji 35 rocznicy nadania imienia Harcerzy Młodego Lasu. Z tej okazji zuchy, druhny, druhowie, instruktorzy i przyjaciele hufca spotkali się na uroczystym apelu przy pomniku Harcerzy Młodego Lasy. Po uroczystości w Centrum Kultury można było obejrzeć wystawę „35-lecie nadania imienia hufca, 10-lecie nowego sztandaru, 105 lat harcerstwa na terenie powiatu żyrardowskiego.

Uroczysty apel poprowadził po raz pierwszy w tej roli komendant hufca Karol Skoneczny:

Instruktorska służba wiąże się z poczuciem ogromnej odpowiedzialności, ale to również radość i satysfakcja. Pozwala ona nie tylko na pełne pasji i zaangażowania działania na rzecz innych, ale także na zdobywanie kolejnych umiejętności i doświadczenia. Serdecznie dziękuję wszystkim instruktorom, tym dawnym  i obecnym za bezinteresowną służbę, która już ponad 110 lat łączy ludzi podobnie myślących, za budowanie więzi międzypokoleniowej i naszej harcerskiej wspólnoty. Cieszę się, że pomimo pandemii, że jest nas tak dużo i kultywujemy to święto – powiedział komendant Hufca Żyrardów Karol Skoneczny.

Wśród gości znaleźli się również przewodniczący Rady Miasta Ryszard Mirgos, Dyrektor Wydziału Edukacji Urszula Wieczorkiewicz – Tkacz, Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa Łukasz Kasperczyk oraz wiceprezydent Żyrardowa Adam Lemiesz:

Dziękuję Wam za Waszą piękną chwalebną historię, chociaż ciężką bo wiemy jaką rolę, misję spełnili harcerze chociażby podczas II Wojny Światowej. W wymiarze osobistym bardzo chciałbym Wam podziękować za wspomnienia, bowiem sam kiedyś byłem zuchem, który przechodził próby ognia i wody […], ale byłem też harcerzem., zdobyłem kilka sprawności z czego większość na obozie harcerskim w Spale. Dziękuje za to co robicie dziś, tworzycie rzeczywistość i teraźniejszość naszego miasta. Od wielu lat jesteście organizacją społeczną, która wypełnia doskonale swoje zadania. Jeździcie na obozy, wychowujecie – to wspaniałe! – powiedział zastępca prezydenta Żyrardowa Adam Lemiesz.

Back to top button
Skip to content