Żyj zdrowo!

20-lecie żyrardowskich Amazonek

13 września w żyrardowskiej Resursie odbyła się uroczystość 20-lecia żyrardowskich Amazonek. Wydarzenia odbyło się w gronie przyjaciół Stowarzyszeni Kobiet z Problemami Onkologicznymi, którzy od lat, a często od początku istnienia Stowarzyszenie w Żyrardowie towarzyszą im w często trudnych etapach drogi ku zdrowiu swoim i innych.

13 września 2001 roku żyrardowianka, Lucyna Korycka, której samej udało się wygrać walkę z rakiem piersi, postanowiła dzielić się swymi doświadczeniami i pomocą z innymi kobietami, które zmagają się z nowotworem piersi. To właśnie wsparcie drugiego człowieka jest tym najważniejszym, by znaleźć w sobie siłę do pokonania raka.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Szeregi żyrardowskich Amazonek rozszerzyły się o znaczne grono. To nie tylko miejsce wsparcia, ale również głębokiej przyjaźni, która panie wzajemnie się obdarzają. I choć założycielki stowarzyszenia nie ma już wśród nas, jej duchowa obecność podkreślana była wielokrotnie podczas poniedziałkowego wydarzenia.

– Jestem dziś niesamowicie wzruszona. Nasza Lucynka zawsze nam mówiła, że choćby było nas niewiele, to żebyśmy nigdy nie zapomniały o wsparciu innych kobiet – mówiła Prezes „Amazonek” Halina Irzycka.

Obecne przedstawicielki zarządu, z prezes Haliną Irzycką, przyjęły podczas jubileuszowej uroczystości wiele słów podziękowań za swoją pracę i obecność w Żyrardowie.

– Dziś oddaję Wam hołd! – powiedział Adam Lemiesz, zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa.

Poza Adamem Lemieszem z podziękowaniami wystąpił Stanisław Nalej, członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego. Nie zabrakło również słów uznania i od współpracujących miejskich jednostek i okolicznościowych prezentów. Jubileuszowy koncert zagrali Andrzej Korycki (syn założycielki żyrardowskich Amazonek) i Dominika Żukowska.

Back to top button
Skip to content