Ważne!Żyrardów

10. Jubileuszowy Festiwal Śpiewających Siątek!

W piątek w Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się 10. Festiwal Śpiewających Siątek. Konkurs, którego regulamin zakłada uczestnictwo wokalistów powyżej 50 r.ż. od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. To właśnie Siątki co roku tłumnie przyciągają zarówno widzów jak i uczestników konkursu.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Wszystko za sprawą jubileuszu, który w tym roku przypadał na 10. edycję festiwalu. Z pewnością możliwość występów na żywo była dużym oddechem dla wokalistów, którzy w poprzednim roku mogli wziąć udział w konkursie jedynie online. W tym roku na scenie Centrum Kultury wystąpili wykonawcy z Żyrardowa, Mszczonowa, Grodziska Mazowieckiego, Warszawa, Tomaszowa Mazowieckiego, a nawet z Bieszczad.

Już pierwsze minuty wydarzenia dawały zebranym poczucie radości za sprawą genialnej konferansjerki Jerzego Paruszewskiego, który zebranych gości powitał z ogromną klasą i stosownymi żartobliwymi wtrąceniami. Po wysłuchaniu 19 wykonawców, jury w składzie: Jolanta Darowna, Tadeusz Kuran, Maciej Klociński, Małgorzata Łapaj i Zbigniew Sękulski oraz online Dyrektor Centrum Kultury w Żyrardowie, Robert Siniarski przyznało Grand Prix Festiwalu i Nagrodę Prezydenta Żyrardowa Pani Jadwidze Kocik, która wystąpiła z piosenką „Tango Kat”.

II miejsce: Iwona Buczkowska

III miejsce: Stanisław Wasilewski

Wyróżnienie: Los Covidos

Podczas Festiwalu Śpiewających Siątek zaprezentowano duży wachlarz w repertuarze. Była muzyka rozrywkowa, operetka, kabaretowa, a nawet jazz. Gwiazdą Festiwalu była Danuta Błażejczyk z zespołem. To, co wielokrotnie było podkreślane w przemówieniach, zarówno Prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego jak i Danuty Błażejczyk, to fakt, że: „wiek to tylko liczby” i nigdy nie powinien stawać na drodze w realizacji pasji i marzeń.

Fundatorami tegorocznych nagród byli: Miasto Żyrardów, Emka S.A., Normobaria Eden, “Henry” DOM Opieki.

Back to top button
Skip to content